tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Na razie bez dotacji

 
Wniosek gminy Opoczno o dofinansowanie budowy wschodniej obwodnicy miasta ze środków unijnych znalazł się na liście rezerwowej

Na przełomie lipca i sierpnia gmina złożyła wniosek o dofinansowanie budowy wschodniej obwodnicy Opoczna łączącej drogę krajową nr 12 z drogą wojewódzką nr 726. Projekt został złożony w ramach aktualizacji Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla działania „Drogi” (priorytet „Infrastruktura transportowa”) Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007–2013. Wartość inwestycji oszacowano na 36,5 mln zł. Gmina wnioskowała o 28,5 mln zł dotacji.
Po ocenie kwalifikowalności złożonych projektów oraz zakończeniu konsultacji społecznych ich listy Zarząd Województwa Łódzkiego zakwalifikował do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych dla tego działania dwa nowe projekty – gminy Radomsko i województwa łódzkiego (przy obniżonym poziomie dofinansowania). Pozostałe projekty, w tym ten złożony przez gminę Opoczno (piąty z sześciu), znalazły się na liście rezerwowej.
Decyzja zarządu województwa zależała przede wszystkim od puli środków do rozdysponowania. Wybrano projekty najważniejsze dla rozwoju społeczno–gospodarczego województwa, posiadające jednocześnie pełną dokumentację techniczną. Niemniej jednak członkowie zarządu województwa zwrócili uwagę na korzyści płynące z realizacji opoczyńskiego projektu – odciążenie z ruchu tranzytowego przechodzącego przez centrum miasta, usprawnienie komunikacji w mieście, poprawę dostępności do terenów podmiejskich i terenów inwestycyjnych oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Przypomnijmy, że droga miałaby około 4 km długości i biegłaby w całości na terenie miasta. Łączyłaby się z ul. Inowłodzką przed Bukowcem Opoczyńskim, biegłaby m.in. ul. św. Piotra i wchodziła w krajową „dwunastkę” przed Różanną.
Indykatywny Wykaz Indywidualnych Projektów Kluczowych zawiera najważniejsze, strategiczne dla rozwoju województwa łódzkiego inwestycje. Umieszczenie w nim projektu jest warunkową deklaracją jego realizacji i jest związane z zarezerwowaniem środków finansowych w ramach RPO.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »