tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Myśliwi bez broni krótkiej

 


Wprowadzanie zakazu używania podczas polowania pistoletów i rewolwerów oraz broni bocznego zapłonu ? to główny cel podpisanej przez ministra środowiska 15 listopada nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Definiuje ono, jaki rodzaj broni może być uznany za broń myśliwską.
Nowelizacja rozporządzenia związana była z koniecznością doprecyzowania definicji ?broń myśliwska? w związku ze zmianą ustawy o broni i amunicji oraz z tym, że 10 marca 2011 r. przestało obowiązywać rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w których może być wydawane pozwolenie na broń. Regulowało ono kwestie dotyczące, m.in. broni używanej do celów łowieckich. Utrata mocy przez rozporządzenie MSWiA spowodowała wątpliwości czy broń krótka i broń bocznego zapłonu mogą być uznane za broń myśliwską. W przygotowanej przez ministra środowiska nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz określono, że do celów łowieckich dopuszczona jest wyłącznie myśliwska broń palna, długa centralnego zapłonu, o lufach gwintowych lub gładkich, z której po maksymalnym załadowaniu można oddać najwyżej sześć pojedynczych strzałów z tym, że do magazynka broni samopowtarzalnej można załadować jednorazowo najwyżej dwa naboje. Za broń myśliwską nie może być natomiast uznana broń czarnoprochowa, pistolety i rewolwery oraz broń bocznego zapłonu.
Nowelizacja, której celem jest przywrócenie stanu prawnego sprzed 10 marca 2011 r., podyktowana jest m.in. potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa publicznego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (753) z dnia 16 Grudnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »