tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Muzyczny wieczór w "Metrze"

 
7 września w klubokawiarni ?Metro cafe? odbył się wieczór muzyki rozrywkowej. Wokalista Wojciech Baranowski wraz z grającym na pianinie Mateuszem Olszewskim zadbali o ciekawy i bogaty repertuarPrzy mikrofonie Wojciech Baranowski, na instrumentach klawiszowych Mateusz Olszewski


Wojtek i Mateusz rozpoczęli od jazzowych klimatów, piosenką "Cheek to cheek", znaną bardziej jako "Heaven, I'm in Heaven". Potem zagrali i zaśpiewali mnóstwo polskich i zagranicznych hitów muzyki rozrywkowej. Był "Imagine" Johna Lennona, "Uciekaj moje serce? duetu kompozytorskiego Seweryn Krajewski - Agnieszka Osiecka, "Nocą, gdy puka ktoś" z repertuaru Tadeusza Nalepy czy też "Córka rybaka" Wałów Jagiellońskich.
Wojtek i Mateusz zaprezentowali we własnej aranżacji utwór jednego ze swych ulubionych artystów - Raya Charlesa. Znany wszystkim "Hallelujah", w wykonaniu chłopaków zyskał ciekawy, zupełnie nowy wydźwięk. W nostalgiczne klimaty przeniosła obecnych ballada Erica Claptona "Tears in Heaven". Z repertuaru Claptona publiczność usłyszała także "I shot the Sheriff" oraz "Autumn Leaves". Z kultowych hitów duet wykonał również "Knockin" on Heaven's Door" Boba Dylana i "Light my fire" Doorsów.
Ponad dwugodzinny koncert przypadł opoczyńskiej publiczności do gustu. Jednym przypomniał piosenki z lat młodości. Inni mieli okazję usłyszeć światowe przeboje w interesujących wykonaniach. Oby więcej tego typu przedsięwzięć w naszym mieście!

* * *
Teraz Mr. Eart

W piątek, 14 września o godz. 20.30 w "Metro cafe" odbędzie się kolejny koncert. Tym razem wystąpi grupa Mr. Eart w składzie: Laura Corallini z Argentyny (vocal), Marek Kądziela (gitara), Cesar Latorre z Hiszpanii (instrumenty klawiszowe), Andreas Pichler z Austrii (perkusja) oraz Marcel Kroemker z Niemiec (vocal, bas).
Zespół wykonuje muzykę z pogranicza jazzu, popu i folku. W jego skład wchodzą zawodowi muzycy, mający w swoim dorobku artystycznym współpracę z czołowymi nazwiskami światowej sceny jazzowej. Grupa ma koncie jedną płytę.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Rezerwacje miejsc pod numerem tel. 605 637 872.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (792) z dnia 14 Września 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »