tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

KOMPLEKSOWA diagnostyka biorezonansem:
+ ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Mroczków śpiewa Maryi

 
26 maja, w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mroczkowie Gościnnym, już po raz dwunasty odbył się Festiwal Pieśni i Poezji Maryjnej

Festiwal, organizowany przez lata w zabytkowym parku, już po raz trzeci odbył się w kościele parafialnym. Dzięki temu kapryśna majowa pogoda nie była zmartwieniem dla organizatorów. Atmosfera kościoła podkreśliła również modlitewny charakter festiwalu. Jak co roku imprezę objął swoim patronatem burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski. W tym roku w jej organizację włączyli się również członkowie opoczyńskiej rady Rycerzy Kolumba.
Festiwal rozpoczął ks. Jacenty Wolski, który powitał zebranych, intonując "Chwalcie łąki umajone", najpopularniejszą majówkową pieśń ku czci Maryi. Następnie kilka słów do uczestników festiwalu skierowali pozostali organizatorzy ? Wiesław Sołtysiak i Dariusz Kołodziejczyk, który poprowadził dalszą część imprezy, zapowiadał kolejnych uczestników, a pomiędzy ich występy wplatał sentencje Jana Pawła II.
Jako pierwsi wystąpili najmłodsi, dzieci i młodzież ze szkół gminy Opoczno oraz uczniowie katolickiej szkoły w Mariówce, która co roku uczestniczy w festiwalu. Po występach dzieci bawiły się na minifestynie sportowym zorganizowanym z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Z tej okazji przygotowano szereg konkurencji sportowych i ciekawych zabaw, a także atrakcyjne nagrody. Nie zabrakło także poczęstunku dla wszystkich uczestników.
Tymczasem w kościele występowali kolejno: chór "Zorza", dzieci z Bielowickiego Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Olszowcu oraz poszczególne koła gospodyń wiejskich. Stopniowo przybywało i uczestników, i gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych. Uczestnicy festiwalu, ich rodziny, zaproszeni goście oraz członkowie kół gospodyń wiejskich w tradycyjnych strojach ludowych wypełnili ławy mroczkowskiej świątyni. Wszyscy wysłuchali ostatnich już uczestników ? chóru parafialnego "Adalbertus" z Kraśnicy oraz chóru z parafii Podwyższenia Krzyża w Opocznie. Obejrzeli również prezentację dotyczącą działalności Rycerzy Kolumba.
Punktem kulminacyjnym festiwalu był apel jasnogórki, wspólna wieczorna modlitwa wszystkich zgromadzonych. Poprzedziła ona oficjalne podsumowanie imprezy, podczas którego nagrodzono uczestników festiwalu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »