tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Mroczków na targach budownictwa

 
W ramach realizacji programu nauczania młodzież Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym uczestniczyła w wycieczce do Łodzi


Głównym celem wyjazdu był udział w XIX Targach Budownictwa Interbud. Hale wystawiennicze targów mieściły się w Łódzkim Centrum Sportu.
Podczas zwiedzania uczniowie poznawali nowoczesne techniki grzewcze, zalety i wady budownictwa drewnianego, nowoczesne konstrukcje budynków oraz najnowsze materiały budowlane. Kolejnymi atrakcjami były prezentowane filmy. Jeden z nich przedstawiał montaż budynków drewnianych z gotowych elementów. Drugi prezentował nowoczesne metody ocieplenia stropów i stropodachów metodą natrysków.
Pobyt na targach poszerzył również wiedzę praktyczną. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego oglądania wielu asortymentów materiałowych i technik wykonawczych.
W ciągu 5 lat istnienia Technikum Budowlanego przy ZSR, każdego roku odbywały się wyjazdy na targi budowlane do Łodzi, Krakowa i Poznania, co dodatkowo podniosło atrakcyjność edukacji dla młodzieży. Poza wyjazdami na wystawy budowlane szkoła organizowała wycieczki na budowę obwodnicy Opoczna. Przedstawiciel generalnego wykonawcy był przewodnikiem i tłumaczył tajniki poszczególnych etapów powstawania obwodnicy.
Opiekunami wycieczek byli nauczyciele przedmiotów budowlanych Roman Kosewicz i Marian Bednarczyk.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »