tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Może być mistrzynią Polski

 
Dominika Gąsieniec z Drzewicy osiąga duże sukcesy z kadrą Mazowsza w piłce nożnej kobiet U?13Dominika Gąsieniec (w stroju reprezentacji Mazowsza) i jej piłkarskie trofea


Od września ubiegłego roku uczennica Szkoły Podstawowej w Drzewicy występuje z reprezentacją województwa mazowieckiego w Ogólnopolskich Rozgrywkach Młodziczek do lat 13 im. Kazimierza Górskiego. Są to Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich, organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Dominika należy do najlepszych w zespole. Gra na pozycji środkowego pomocnika. Jest bramkostrzelną rozgrywającą, a przy tym bardzo waleczną. Na boisku gra zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Biega od jednego pola karnego do drugiego.
W fazie grupowej kadra Mazowsza z drzewiczanką w składzie wyeliminowała reprezentacje województw: kujawsko?pomorskiego, warmińsko?mazurskiego i podlaskiego. W miniony weekend, 12 i 13 maja wzięła udział w krajowym półfinale, który odbył się na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi.
Dziewczęta z Mazowsza pokonały kadrę Łódzkiego 5:0, wygrały z Pomorzem 2:1 i bezbramkowo zremisowały z województwem lubelskim. Dzięki temu zapewniły sobie awans do krajowego finału, który odbędzie się 6 czerwca w Kutnie. O złoty medal Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich zagrają z reprezentacją Wielkopolski.
Dominika jest więc już co najmniej wicemistrzynią kraju i może zdobyć tytuł piłkarskiej mistrzyni Polski do lat 13. Szanse ma duże, bo w turnieju idzie jej doskonale. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach strzeliła 8 bramek i zaliczyła wiele asyst. Została uznana najlepszą zawodniczką łódzkich półfinałów.
Dodajmy, że przed finałem MPKW drzewiczanka pojedzie do Niemiec, by wspólnie z drużyną Ząbkovii Ząbki reprezentować Polskę w międzynarodowym turnieju piłki nożnej kobiet U?15. Organizowana przez UEFA impreza zostanie rozegrana od 24 do 29 maja w Lubece. Wezmą w niej udział najlepsze drużyny klubowe z Niemiec, Danii, Holandii Francji i Szwecji. Zobaczymy, jak spiszą się Polki.
Dominice życzymy kolejnych piłkarskich sukcesów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »