tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Most w Radzicach do remontu

 

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na rozbudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3111E w Radzicach Dużych. Inwestycja będzie mieć charakter remontu. Jest niezbędna, ponieważ most znajduje się w złym stanie technicznym. Taką sytuację spowodował przede wszystkim niesprawny system odwodnienia.
Roboty prowadzone będą na długości 84,4 m. W ramach remontu zaplanowano wymianę izolacji i nawierzchni, wprowadzenie krawężników i płytvchodnikowych, uporządkowanie odwodnienia powierzchniowego, naprawę i wymianę zniszczonych lub uszkodzonych elementów wyposażenia mostu, umocnienie stożków i skarp nasypów przy przyczółkach mostu, doprowadzenie wyposażenia mostu do stanu zgodnego z przepisami.
Po rozbudowie długość mostu ze skrzydełkami wyniesie 54,4 m, szerokość 10,8 m. Każdy z dwóch pasów ruchu będzie miał 3 m szerokości, jednostronny chodnik i jednostronne pobocze po 1,5 m.
Termin składania ofert w ZDP upływa 23 maja. Zwycięska firma powinna zrealizować inwestycję w ciągu pół roku. Kosztami zadania po połowie podzielą się powiat i gmina.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »