tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Mniejsze schetynówki

 

W poniedziałek, 28 stycznia minister administracji i cyfryzacji zatwierdził listę wniosków o dofinansowanie zadań w 2013 roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ? II Etap ?Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój?. Znalazły się na niej dwa projekty złożone przez powiat opoczyński, jednak jeden z nich otrzyma dofinansowanie mniejsze od wnioskowanego.
Kwota dofinansowania okazała się niewystarczająca do pokrycia połowy kosztów wszystkich projektów przewidzianych we wnioskach zakwalifikowanych do programu. Dlatego pełne dotacje, sięgające 50% kosztów zadania, przyznano wnioskom najwyżej ocenionym (12 z 13 dla dróg gminnych oraz 7 z 10 dla dróg powiatowych). Dla pozostałych, którym nie przyznano dotacji we wnioskowanej wysokości, dofinansowanie prawdopodobnie zostanie podniesione w chwili poczynienia oszczędności poprzetargowych.
Z powodu wyczerpanej kwoty alokacji powiatowi opoczyńskiemu przyznano niepełną kwotę dofinansowania do rozbudowy odcinka Afryka ? Tomaszów w gminie Żarnów (III etap rozbudowy drogi powiatowej nr 1504E na odcinku od granicy powiatów piotrkowskiego i opoczyńskiego do Żarnowa) oraz przebudowy tej drogi na odcinku obejmującym teren kolejowy (z wyłączeniem wiaduktu). Wniosek znalazł się na 8. miejscu listy i jest pierwszym z tych, dla których obniżono dotację. Koszt tego zadania to około 3,25 mln zł. Powiat wnioskował o dotację w wysokości 1.621.359 zł. Będzie ona jednak znacznie niższa i wyniesie 1.026.100 zł. Jeśli w międzyczasie nie zostanie zwiększona, powiat i gmina Żarnów będą musiały wyłożyć większe sumy, niż wcześniej planowano. Chyba że i w tym przypadku po przetargu okaże się, że inwestycję uda się zrealizować taniej, niż początkowo szacowano.
Nie zmieniła się wysokość dotacji do przebudowy odcinka Jelnia ? Drzewica (to I etap rozbudowy drogi powiatowej nr 3108E na odcinku od granicy gmin Opoczno i Drzewica do Drzewicy), który został wysoko oceniony i znalazł się na 4. miejscu listy. Według kosztorysu zadanie ma kosztować około 6 mln zł. Dotacja wyniesie 3 mln zł. Pozostałe koszty pokryją wspólnie powiat i gmina Drzewica (po równo).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »