tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Mistrzowskie tytuły dla Drzewicy i ZSPryw.

 
Powiatowe zawody w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnychMistrzowska drużyna ZSP w Drzewicy


Na orliku w Drzewicy rozegrano mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Głównymi organizatorami zawodów byli Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki – nauczyciele wf. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.
Rywalizację rozpoczęły w poniedziałek, 4 kwietnia dziewczęta. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje ZSP w Drzewicy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Samorządowego LO przy ZSS nr 1 oraz Zespołu Szkół Prywatnych. Grano systemem każdy z każdym, dwa razy po 8 minut.
Mecze były bardzo zacięte, jednak ton rywalizacji nadawały gospodynie. Piłkarki z Drzewicy okazały się najlepsze. W meczu o pierwsze miejsce pokonały ekipę „Żeromskiego” i po raz drugi wywalczyły mistrzostwo powiatu. Trzeba podkreślić, że wszystkie bramki dla mistrzyń zdobyła Monika Płóciennik.
Kolejność: 1. ZSP w Drzewicy, 2. ZSO, 3. ZSS nr 1 , 4. ZSPryw., 5. ZSP nr 1
Skład drużyny z Drzewicy: Katarzyna Szczepanik, Patrycja Dworak, Milena Wach, Anna Kowalska, Katarzyna Nowak, Monika Płóciennik, Kamila Dolot, Marika Milczarek, Agnieszka Kucharczyk, Ewelina Pogorzała, Dagmara Sadzikowska, Anna Oracz. Opiekunowie Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki.
Chłopcy przystąpili do rywalizacji w czwartek, 7 kwietnia. W zawodach wystartowało aż siedem drużyn: ZSP w Drzewicy, ZSO, ZSP nr 1, ZSS nr 1, ZSPryw., Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym oraz Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie.
Tym razem zespoły zostały podzielone na grupy. W grupie A zagrały ZSP nr 1, ZSS nr 1, ZSO oraz Żarnów, w grupie B ZSPryw., Mroczków oraz Drzewica. Do kolejnej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.
Z grupy A awans zapewniły sobie ZSP nr 1 z pierwszego miejsca oraz ZSO z miejsca drugiego (zadecydowały rzuty karne). Z grupy B awansowały ZSPryw. z pierwszego miejsca oraz Drzewica (tu decydował lepszy stosunek punktów). W półfinałach „prywatna” wygrała 2:0 z „Żeromem” a ekipa ZSP w Drzewicy uległa 0:1 „ekonomikowi”.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły ZSO i Drzewicy. Gospodarze zagrali znacznie lepiej i wygrywali 3:1, zapewniając sobie miejsce na podium. W finale, po dobrym meczu, reprezentacja ZSPryw. pokonała 2:0 drużynę ZSP nr 1. Należy dodać, że prowadzony przez Marcina Wojtunika zespół „prywatnej” najlepiej rozłożył siły i w całych zawodach grał najrówniej, dlatego mistrzostwo powiatu jest jak najbardziej zasłużone.
Klasyfikacja końcowa zawodów: 1. ZSPryw., 2. ZSP nr 1, 3. ZSP w Drzewicy, 4. ZSO, 5. ZSS nr 1, 6. ZSZ w Żarnowie, 7. ZSR w Mroczkowie
Skład drużyny ZSPryw: Krzysztof Goleń, Bartosz Sulgostowski, Mateusz Cieślak, Szymon Bernacki, Patryk Pyzia, Michał Guzik, Arek Kubiszewski, Tomasz Szczepańczyk, Jakub Lasota, Przemysław Morgaś. Opiekun Marcin Wojtunik.
Do mistrzostw rejonu awansowały dziewczęta z Drzewicy oraz chłopcy z ZSPryw.

* * *
Zawody rejonowe dziewcząt odbyły się 11 kwietnia w Drzewicy. Gospodynie walczyły z zespołami I LO w Koluszkach, ZSR CKP w Bujnach (gm. Wola Krzysztoporska) i ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Grano systemem każdy z każdym.
Drużyna z Drzewicy znowu pokazała się z bardzo dobrej strony. W pierwszym meczu wygrała 2:0 z Koluszkami, w drugim wyraźnie uległa bezkonkurencyjnym zawodniczkom z Tomaszowa 1:7, ale w ostatnim spotkaniu wysoko pokonała Bujny 5:0. Dzięki temu wywalczyła drugie miejsce w rejonie, co należy uznać za duży sukces. Podobnie jak w zawodach powiatowych wszystkie gole dla Drzewicy strzeliła Monika Płóciennik.
Kolejność: 1. ZSP nr 2 w Tomaszowie, 2. ZSP w Drzewicy, 3. I LO w Koluszkach, 4. ZSR w Bujnach
W mistrzostwach rejonu drużyna z Drzewicy występowała w składzie: Katarzyna Szczepanik, Patrycja Dworak, Milena Wach, Anna Kowalska, Katarzyna Nowak, Monika Płóciennik, Kamila Dolot, Marika Milczarek, Agnieszka Kucharczyk, Ewelina Pogorzała, Dagmara Sadzikowska. Opiekunowie Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki.
Zawody rejonowe chłopców zaplanowano na 14 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »