tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Mistrzowie parkowania

 
Nie każda zmiana prowadzi ku lepszemu

Co jakiś czas prezentujemy kwiatuszki w postaci idiotycznie zaparkowanych samochodów, o co w Opocznie nie jest trudno. Podpowiadamy policji i straży miejskiej, że najwięcej mistrzów parkowania znajdą codziennie na wjeździe na parking przy bazarku na ul. Piotrkowskiej. Zwykle ci mistrzowie kierownicy tłumaczą się, że tylko na chwilę, że musieli, a że przy tym blokują drogę, łamiąc przepisy to drobnostka.
Przy okazji robienia zdjęć zauważyliśmy inne, naszym zdaniem, kuriozum. Do tej pory wjazd na ten parking odbywał się jedynie z ul. Kopernika a wyjazd z parkingu był od strony skrzyżowania ulic Piotrkowskiej z Dworcową i Kossaka. Parking był jednokierunkowy a informował o tym znak D?3 stojący na wjeździe. Wszystko było jasne i nie stwarzało większych kłopotów. Robiąc zdjęcia zauważyliśmy, że na wjeździe od strony ulicy Kopernika stoi znak C?2, nakazujący jazdę w prawo, co przy jednokierunkowym ruchu na ul. Kopernika jest całkiem zrozumiałe. Ale?
Wprowadzenie tego znaku i usunięcie stojącego dotychczas znaku informującego o ruchu jednokierunkowym zmienia całkowicie organizację ruchu na wąskim, co by tu nie mówić, parkingu. Może to doprowadzić do totalnego paraliżu, kiedy kierowcy będą chcieli zawrócić, by wyjechać w ul. Kopernika. Urzędnicy miejscy tłumaczą, że zmiana oznakowania musiała nastąpić w momencie zmiany organizacji ruchu na ul. Kopernika i nikt nie zwrócił na to uwagi. Poza tym uważają, że sprawa dwukierunkowości na parkingu może dotyczyć tylko tej nieco szerszej jego części od strony ul. Kopernika. Dziwne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »