tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Mistrzowie nożyczek

 
Adepci rzemiosła fryzjerskiego z Żarnowa – w Sieradzu.Team fryzjerek z Żarnowa


25 lipca w hali sportowej Jednostki Wojskowej w Sieradzu odbył się XXVI Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoniego Cierplikowskiego – urodzonego w Sieradzu jednego z najsłynniejszych fryzjerów XX wieku, który jako pierwszy obciął włosy kobiety na tzw. garsonkę, czyli chłopczycę.
W tym corocznym turnieju udział biorą młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z całej Polski. Od dwóch lat konkurs jest jednym z elementów, odbywającego się w Sieradzu Open Hair Festival, który ma za zadanie zachęcać młodych ludzi do nauki zawodu fryzjerskiego.
W tej edycji konkursu o puchar mistrza Antoine’a udział wzięły uczennice fryzjerstwa z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie (Izabela Matusiak, Martyna Zielińska, Aneta Ciach, Magdalena Staniszewska, Paulina Błachowicz) oraz Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie (Technikum Fryzjerskie – klasa III Paulina Wojciechowska). Wszystkie praktyczną naukę zawodu pobierają u Zofii Otwinowskiej, mistrza fryzjerstwa z Żarnowa. Pani Zofia od ponad 35 lat kształci adeptów rzemiosła fryzjerskiego, sama również jako uczennica brała udział w konkursie im. Antoniego Cierplikowskiego. Miała to szczęście, że Antoni Cierplikowski osobiście wręczał jej dyplom uznania za udział w turnieju.
Biorący udział w konkursie startowali w różnych konkurencjach, m.in. fryzury ślubnej, kreatywnej, wieczorowej, męskiej, garsonki, wyciskania fal. Uczennice, reprezentujące również na konkursie powiat opoczyński, czesały włosy w kategorii fryzury wieczorowej. Wszystkie otrzymały dyplomy uznania z podpisem mistrza.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (681) z dnia 30 Lipca 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »