Mistrzowie kręgli

Kręglarstwo klasyczne

Dorota Gadomska wróciła po kontuzji i wywalczyła mistrzostwo Polski kolejarzy

W dniach 28?30 września na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 53. Mistrzostwa Polski Kolejarzy w kręglarstwie klasycznym. W gronie uczestników była silna reprezentacja IZ Skarżysko?Kamienna, w skład której wchodzili zawodnicy z powiatu opoczyńskiego.
Nasz zespół spisał się znakomicie, zdobywając mistrzostwo Polski w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce wywalczył trzeci raz z rzędu.
Czołowe pięć drużyn: 1. IZ Skarżysko?Kamienna, 2. IZ Ostrów Wielkopolski, 3. IZ Kraków, 4. IZ Olsztyn, 5. IZ Szczecin.
Indywidualnie największy sukces zanotowała w kategorii kobiet Dorota Gadomska, która wróciła do kulania i wysokiej formy po przerwie spowodowanej złamaniem ręki. Pani Dorota nie dała szans rywalkom i wywalczyła mistrzostwo Polski. Drugie miejsce zajęła Lucyna Nowicka, trzecie Leonarda Kaczmarek (obie IZ Ostrów). Na ósmej pozycji uplasowała się kolejna opocznianka ? Małgorzata Majsterek. Startowało dwadzieścia osiem zawodniczek.
W gronie mężczyzn do rywalizacji przystąpiło czterdziestu kręglarzy. Najlepszy wynik z naszych zanotował Michał Baranowski. Zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Do pierwszej dziesiątki wszedł ponadto Arkadiusz Gadomski, który wywalczył szóstą lokatę. Łukasz Gadomski był piętnasty, Grzegorz Wijata osiemnasty a Mirosław Jędras dwudziesty piąty.
Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw czołowi zawodnicy i zawodniczki odebrali dyplomy i nagrody. Ośmiu najlepszym ekipom wręczono puchary.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.