Mistrzowie Kruszewca

Zawody w szachach

W Kruszewcu szachy są bardzo popularne

W sobotę, 27 lutego w świetlicy wiejskiej w Kruszewcu zostały rozegrane zawody szachowe o mistrzostwo LKS-u Iskra Kruszewiec. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 15 minut na partię dla zawodnika.
W gronie dziewcząt mistrzynią została Wioleta Nita (3,5 pkt) przed Weroniką Wojciechowską, również 3,5 pkt, i Patrycją Czarnecką (2 pkt).
W rywalizacji chłopców tytuł mistrzowski wywalczył Michał Czarnecki (4 pkt). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Czarnecki (3,5 pkt), trzecie Wojciech Wojciechowski (3 pkt).
Najlepsi szachiści z rąk wiceprezesa Mieczysława Wojciechowskiego otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.
Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli: 9-letnia Marysia Piekarska i 11-letni Łukasz Kołodziejczyk. Za udział otrzymali dyplomy i upominki.
Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Organizatorami i sędziami byli: Mieczysław Wojciechowski i Ewa Czarnecka.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.