tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Mistrz potwierdził klasę

 
VII Puchar Ziemi Leżajskiej w kolarstwie górskim MTB


W niedzielę, 21 kwietnia kolarze Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno wystartowali w VII edycji Pucharu Ziemi Leżajskiej. Zawody rozegrano w Lesie Kopeckim. Dla juniorów młodszych była to zarazem pierwsza eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Młodzi kolarze będą rywalizować w czterech zawodach eliminacyjnych ? po Leżajsku wystąpią 5 maja w Zielonej Górze, 25 maja w Ostrzycach i 30 czerwca w Skomielnej Białej. Finały kolarstwa górskiego MTB Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Ziemia Łódzka 2013" zostaną rozegrane 20 lipca w Sławnie.
Dla kolarzy tej kategorii wiekowej są to zawody rangi mistrzostw Polski. Kwalifikacje zdobędzie 40 najlepszych zawodników i 25 zawodniczek, którzy w wyścigach eliminacyjnych zdobędą najwięcej punktów. W każdej z eliminacji punktuje 25 najlepszych zawodników.
O kwalifikacje olimpijskie walczy czterech kolarzy ze Sławna: Emilia Jędrzejczyk, Marceli Bogusławski, który przed rokiem zdobył złoty medal i będzie bronił tytułu mistrza Polski, Tomasz Budziński oraz Marcin Budziński. Dla tych zawodników start w zawodach w Leżajsku był bardzo ważny.
Zawody w Lesie Kopeckim rozpoczęły się od startu kolarzy najmłodszych kategorii wiekowych. W rywalizacji młodziczek wystartowały trzy reprezentantki LUKS Sławno. Najszybciej z naszych dystans pokonała Izabela Ksyta, plasując się na piątym miejscu. Jako dziewiąta na mecie zameldowała się Patrycja Harbińska, a dziesiąta była Agnieszka Szpocińska. W wyścigu młodzików na miejscu siódmym rywalizację zakończył Damian Nowakowski.
W wyścigu eliminacyjnym do OOM juniorek młodszych bardzo pechowo wystartowała Emilia Jędrzejczyk, która już na rundzie rozjazdowej zawadziła wystający pień i wywróciła się, tracąc sporo czasu. Na rundę zasadniczą wjechała z kilkunastosekundową stratą. Emilka nie dała za wygraną i ambitnie ruszyła w pogoń za rywalkami. Po pierwszej rundzie jechała już na punktowanym miejscu. Ostatecznie wywalczyła dziewiąte miejsce, co daje jej sporo punktów eliminacyjnych. Brawo za charakter!
Do rywalizacji o olimpijskie punkty na starcie wyścigu juniorów młodszych stanęło 56 kolarzy z 30 klubów z całego kraju. W tym gronie było trzech zawodników Integral Collection MTB LUKS Sławno.
Już na rundzie rozjazdowej przodownictwo w wyścigu objał aktualny mistrz Polski Marceli Bogusławski, który jechał w biało?czerwonym trykocie z orłem na piersi. Marceli prowadził od startu do mety, wygrywając zdecydowanie, co stawia go w gronie faworytów do olimpijskiego złota w Sławnie.
Z dalszych miejsc startowali bracia bliźniacy Tomasz i Marcin Budzińscy. Tomek odrabiał straty i zmagania zakończył na dziesiątym miejscu, zdobywając sporo punktów eliminacyjnych. Nieco gorzej szło Marcinowi, który na tej szybkiej trasie miał trudności z odrabianiem strat. Ostatecznie zakończył wyścig na 36. miejscu bez punktów olimpijskich.
Trener Przemysław Gierczak był zadowolony z postawy swoich zawodników. Jest dobrej myśli i pewny tego, że na trasie wyścigu finałowego OOM w Sławnie wystartuje cała czwórka jego podopiecznych. ? Dobre wyniki na olimpiadzie to główny cel naszych przygotowań ? dodaje trener.
W wyścigu juniorów wystartowało dwóch kolarzy LUKS Sławno. Kamil Wróbel wywalczył czternaste miejsce a Michał Kalinowski był osiemnasty.
W wyścigu pań rywalizacja odbywała się w kategorii open. Trzecie miejsce wywalczyła Marta Turoboś, która po starcie próbowała uciec rywalkom, ale płaska trasa ułatwiała pościg. Ostatecznie Marta opadła trochę z sił i musiała zadowolić się trzecim miejscem.
Wyjazd kolarzy został sfinansowany ze środków gminy Sławno z programu realizowanego przez LKK LUKS w 2013 roku pod nazwą "Wyłaniamy kolarskie talenty".
W najbliższy weekend ekipa ze Sławna wystartuje w wyścigach Pucharu Czech MTB.W stroju mistrza Polski Marceli BogusławskiTrener Przemysław Gierczak gratuluje Emilii Jędrzejczyk


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »