tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 Miliony na oddziały przedszkolne

 
Ponad 20 szkół podstawowych z naszego powiatu może skorzystać ze wsparcia unijnego na modernizację oddziałów przedszkolnych. Do rozdysponowania w całym województwie jest ponad 20 mln zł. Trwający od trzech tygodni nabór wniosków przedłużono do 31 października

Konkurs w ramach projektu systemowego z poddziałania "Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jest zamknięty. Mogą skorzystać z niego wyłącznie wytypowane placówki, które zostały uprawnione do objęcia wsparciem. Na opublikowanej przez Urząd Marszałkowski liście szkół podstawowych znalazły się 22 z naszego powiatu. Są to szkoły podstawowe w Miedznej Drewnianej, Petrykozach, Białaczowie, Skroninie w gminie Białaczów, w Błogiem Rządowym, Stoku, Bukowcu nad Pilicą w gminie Mniszków, w Wójcinie, Sokołowie, Paradyżu, Przyłęku w gminie Paradyż, w Poświętnem, Brudzewicach, Dębie w gminie Poświętne, w Zachorzowie, Celestynowie, Sławnie, Kunicach, Kamieniu, Kozeninie w gminie Sławno oraz w Żarnowie i w Klewie w gminie Żarnów. Listę szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało na podstawie danych wygenerowanych z Systemu Informacji Oświatowej. Znalazły się na niej placówki z 46 gmin w województwie o najniższym stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej w skali regionu.
W ramach konkursu można pozyskać dotacje na modernizację oddziałów przedszkolnych w szkołach. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej przyczyni się do usprawnienia edukacji przedszkolnej. Dotacje zostaną przeznaczone na dostosowanie pomieszczeń specjalnie do potrzeb najmłodszych poprzez wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt i meble. Zakupione dzięki dotacjom różnorodne pomoce naukowe oraz zabawki pomogą w rozwoju najmłodszych dzieci. Wsparcie ma zapewnić zmniejszenie bariery w dostępie do wiedzy i zagwarantować wyrównanie szans edukacyjnych maluchów. Przeznaczono na ten cel 20.333.924,92 zł.
Nabór wniosków jest prowadzony od 2 września i potrwa do 31 października. Wnioski można składać osobiście, w dni robocze w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego ? od godz. 8.00 do 16.00. Można je również przesyłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Biuro Podawcze, 90?051 Łódź, al. Piłsudskiego 8. Nabór ma charakter zamknięty. Wnioski złożone po zamknięciu naboru nie będą rozpatrywane. W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »