tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Miliony dla Mejpolu?

 

Projekt opoczyńskiej firmy „Mejpol”, złożony w ramach działania „Odnawialne źródła energii” Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007–2013, uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną. Biorąc pod uwagę ilość środków przeznaczonych na dofinansowanie w tym naborze, firma dotację unijną ma już prawie w kieszeni.
Spółka planuje przy współudziale środków unijnych wybudować farmę wiatrową na terenie gminy Sławno. Ma ona składać się z dwóch elektrowni o łącznej mocy 1,6 MW. Inwestycja, zgodnie z kosztorysem, ma kosztować prawie 11 mln zł. Firma „Mejpol” wnioskowała o ponad 6 mln zł dotacji.
Przypomnijmy, że w ramach naboru złożono 87 wniosków. Ocenę formalną przeszło 27 z nich, a merytoryczną 20. Łączna wartość tych projektów wynosi blisko 160 mln zł, a suma wnioskowanego dofinansowania ponad 96 mln zł. Biorąc pod uwagę fakt, że na dofinansowanie wniosków w tym działaniu przeznaczono blisko 100 mln zł, opoczyńska spółka niemal na pewno otrzyma dotację. Tym bardziej, że po ocenie merytorycznej projekt „Mejpolu” znalazł się na 14. miejscu listy rankingowej.
Zarząd Województwa Łódzkiego jeszcze w październiku podejmie decyzje w tej sprawie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »