tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 Mikrofirma na wsi

 
Osoby, którzy zamierzają założyć lub rozwijać mikroprzedsiębiorstwo na obszarach wiejskich, mogą ubiegać się o dotację unijną na ten cel


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków w ramach działania ?Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw?. O dotacje w wysokości do 300 tys. zł można się ubiegać od 15 do 26 kwietnia.
O wsparcie mogą starać się osoby, które nie podlegają ubezpieczeniu w pełnym zakresie w KRUS i które na terenach wiejskich planują założyć lub rozwijać mikroprzedsiębiorstwo, czyli firmę zatrudniającą do 10 osób, której obrót lub roczny bilans nie przekracza 2 mln euro. W zależności od liczby utworzonych nowych miejsc pracy przedsiębiorcy otrzymać z ARiMR do 300 tys. zł. Tworząc jedno nowe miejsce pracy wnioskodawca może uzyskać do 100 tys. zł, dwa stanowiska ? do 200 tys. zł, a tworząc trzy i więcej miejsc pracy ? do 300 tys. zł wsparcia. Agencja dofinansuje do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych na inwestycje związane z ich utworzeniem.
Wnioski można składać osobiście albo przez upoważnioną osobę w oddziale regionalnym agencji, właściwym ze względu na miejsce funkcjonowania mikroprzedsiębiorstwa, albo rejestrowaną przesyłką pocztową. O kolejności przysługiwania pomocy zdecyduje suma punktów przyznanych w kilku kryteriach (m.in. bezrobocie w powiecie, podstawowy dochód podatkowy gminy, liczba planowanych do utworzenia nowych miejsc pracy). Na najwięcej punktów, a zatem na wysoką pozycję na liście określającej kolejność przysługiwania pomocy, mogą liczyć wnioskodawcy planujący utworzenie co najmniej trzech nowych miejsc pracy w powiecie o dużym bezrobociu i gminie o małych dochodach podatkowych.
Szczegółowe informacje dotyczące działania, a także wzory wniosków oraz załączników do wniosku dostępne są na stronie internetowej ARiMR ? www.arimr.gov.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »