tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Mikołaj w Karwicach

 
Stało się już tradycją, że w pierwszą niedzielę grudnia kaplicę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Karwicach odwiedza mikołaj, który obdarowuje najmłodsze dzieci prezentami. Tak też było i tym razem, 2 grudnia. To wszystko dzięki inicjatywie Moniki Wiktorowicz ze Świetlicy Wiejskiej oraz pomocy księży z parafii pw. świętego Bartłomieja ? Sylwestra Jończyka i Macieja Jakubowskiego

W czasie niedzielnej mszy dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie mikołaja. Dopiero pod koniec nabożeństwa, wywołany radosnymi okrzykami "Święty Mikołaju!", głośno zapukał do kościelnych drzwi.
Pojawienie się radosnego staruszka z białą brodą w charakterystycznym czerwonym stroju wywołało uśmiech i zadowolenie nie tylko dzieci, ale również zgromadzonych dorosłych.
Upragniony gość zasiadł na krześle i gromadząc dzieci wokół siebie, zachęcał je do zaprezentowania piosenek lub wierszyków. Milusińscy chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, z przejęciem śpiewali piosenki i recytowali wierszyki, a w zamian dostawali słodycze.
Po części artystycznej Mikołaj poprosił "śnieżynkę", której rolę odgrywał jeden z ministrantów, o pomoc w obdarowaniu 67 dzieci wcześniej przygotowanymi paczkami ze słodkościami.
Wesoły staruszek cały czas żartował i rozbawiał zarówno dzieci jak i dorosłych. Na koniec mikołaj poprosił wszystkie dzieci o ustawienie się do wspólnej pamiątkowej fotografii.
Wszyscy bardzo miło wspominają wizytę mikołaja w kaplicy w Karwicach i z niecierpliwością czekają na następną. Ale ta dopiero za rok...


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »