tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Mikołaj przyniósł "Dwóję z pałą"

 
Podczas mikołajek w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 zadebiutował szkolny kabaret

Jak co roku mikołaj nie zapomniał o uczniach opoczyńskiej "dwójki". 6 grudnia przybył do szkoły z samego rana i spotkał się z dziećmi z klas 0-III. Były piosenki, konkursy, słodycze, prezenty dla maluchów a także moc przeżyć w rozmowie z długo oczekiwanym gościem.
Po maluchach przyszedł czas na dzieci i młodzież z klas IV-IV szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Tutaj także nie brakowało wspaniałej zabawy, a prawdziwie mikołajkową niespodzianką okazał się sceniczny debiut szkolnego kabaretu "Dwója z pałą". Grupa działa w szkole zaledwie od miesiąca, pod opieką pomysłodawcy kabaretu, nauczyciela wychowania fizycznego Michała Wolskiego. Jej skład stanowią gimnazjaliści: Edyta Macieja, Aleksandra Białas, Jeremi Wilk, Maciej Zych, Mateusz Nowicki, Damian Goszcz, Mateusz Ambarczyk, Szymon Stańczyk, Daniel Róg. Większość to uczniowie klas drugich, uczęszczający na zajęcia w ramach projektu edukacyjnego.
Kabaret przygotował trzy skecze, w których przewijały się wątki jubileuszu 60?lecia Telewizji Polskiej, muzycznej listy przebojów jak również własnej rzeczywistości szkolnej. ? Aby móc podpatrywać rzeczywistość i przedstawiać ją w krzywym zwierciadle, zacznijmy od samych siebie ? od własnego podwórka. Wystarczy tylko dokładnie rozejrzeć się wokół, tematów do kabaretu nie brakuje ? twierdzi Michał Wolski. - Myślę, że przy dzisiejszych problemach dnia codziennego - głównie przy tempie, w jakim żyjemy - warto choć na chwilę się zatrzymać, najzwyczajniej w świecie wyluzować i pośmiać z tego, jak nas widzą inni. Ponadto zabawa w kabaret to znakomita forma pracy z młodzieżą, niezwykle rozwijająca i twórcza. Cały czas uważam, że wielu naszych uczniów nosi w sobie duży potencjał, o którym wielokrotnie sami nie wiedzą. Dlatego między innymi poprzez taką formę artystyczną, jak kabaret, spróbujemy co nieco wydobyć.
Grupa już myśli o kolejnych występach z dłuższym programem. Wiosną chciałaby zorganizować w "dwójce" Kabareton 2013. - Jeżeli w innych szkołach też działają kabarety, zapraszamy do współpracy - dodaje nauczyciel.
Gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »