Medale Łucji i Sławka

Sukcesy lekkoatletów Pegaza Opoczno w biegach przełajowych

W Końskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Przy mroźnej pogodzie, na zaśnieżonych, ale bardzo dobrze przygotowanych trasach rywalizowali najlepsi młodzi biegacze z województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Organizatorem mistrzostw był Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki.
W zawodach wystartowało ponad 200 lekkoatletów z 20 klubów, między innymi z Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pegaz Opoczno, działającego przy Zespole Szkół Prywatnych.
W biegu juniorów na 2000 m wygrał mistrz Polski z hali Mateusz Borkowski. Bardzo dobrze spisał się nasz Sławomir Kuc (Pegaz), który wywalczył drugie miejsce i srebrny medal. Trzeci był Marcin Rzeszowski.
Świetnie w biegu na 2500 m zaprezentowała się Łucja Wiktorowicz (Pegaz). Pokonała wszystkie rywalki, zdobywając mistrzostwo i złoty medal. Drugie miejsce zajęła Gabriela Kazberuk (Żaczek) a trzecie Ewelina Fabiszewska (RKS Łódź).
W punktacji klubowej zdecydowane zwycięstwo odniósł Olimp Strawczyn, zdobywając 20 punktów. UMLKS Pegaz zajął drugą pozycję z dorobkiem 9 pkt.

Klasyfikacja klubowa
1. Olimp Strawczyn ? 20 pkt
2. Pegaz Opoczno ? 9 pkt
3. RKS Łódź ? 8 pkt
4. Żaczek Połaniec ? 6 pkt
(?) 10. KKL Kielce ? 3 pkt
W klasyfiakcji województw wygrało łódzkie (44 pkt) przed świętokrzyskim (36 pkt).

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.