Medale naszych sztafet

"Prywatna" w podwójnym złocie, srebro dla "ekonomika", brąz dla Mniszkowa i Kozenina

We wtorek, 5 czerwca na stadionie AZS Łódź odbyły się mistrzostwa województwa w biegach rozstawnych Vena Sport Festiwal w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozgrywano sztafety 4x100 m i sztafetę szwedzką (100, 200, 300 i 400 m) dziewcząt i chłopców.
W zawodach świetnie spisali się biegacze z opoczyńskiego. Nasze drużyny wywalczyły cztery medale mistrzostw województwa i szesnaście kwalifikacji umożliwiających start w zawodach ogólnopolskich.
Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły szkoły ponadgimnazjalne w sztafetach 4x100 m. Wśród dziewcząt i chłopców nasz powiat reprezentowały Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.
W biegu finałowym dziewcząt wystąpiły lekkoatletki z ZSP 1. Uplasowały się na piątym miejscu, uzyskując czas 58,23 s. Sztafeta wystąpiła w składzie: Kamila Czaja, Miranda Wołonkiewicz, Milena Pijet i Karolina Waszkiewicz, rezerwowe Faustyna Kawińska i Klaudia Pankiewicz, opiekunka Jolanta Pawlak. Drzewicka sztafeta została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji z czasem 62,96 s. Zwycięstwo odniosły dziewczęta z ZS nr 1 w Kutnie.
W sztafecie chłopców 4x100 m do finału z czasem 46,24 dostała się drużyna ZSP nr 1. Chłopcy z Drzewicy (czas 50,76 s) zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu. W biegu finałowym chłopcy z ?ekonomika? pobiegli jeszcze szybciej ? 45,93 s ? i zdobyli srebrny medal. Skład sztafety: Konrad Rożenek, Michał Kołodziejczyk, Jakub Smak i Marcin Mastalerz, rezerwa Bartłomiej Sołtys, opiekun Robert Szulc. Wygrało LO z Aleksandrowa Łódzkiego.
Rywalizacja w sztafetach szwedzkich rozgrywana była w seriach na czas. Powiat opoczyński reprezentowały sztafety Zespołu Szkół Prywatnych i ZSP w Drzewicy.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ZSPryw., uzyskując czas 2,28,70. Mistrzynie województwa biegły w składzie: Inga Wszelaka, Klaudia Korpas, Sylwia Wysok, Tola Kacperczyk. Opiekunami zespołu byli Daniel Jakubczyk i Rafał Marszałek.
Ekipa Drzewicy z rezultatem 2,41,16 uplasowała się na miejscu czwartym. Jej skład: Anna Oracz, Monika Płóciennik, Magda Niemirska, Dominika Pawul, opiekunowie Piotr Podogrocki i Grzegorz Januszewski.
W grupie chłopców miejsce siódme zajął ZSPryw. (Mateusz Stępień, Albert Kalinowski, Dawid Poddębniak, Paweł Markowicz, opiekunowie Daniel Jakubczyk i Rafał Marszałek). Wygrała sztafeta XXV LO w Łodzi.
Następnie do walki przystąpiły reprezentacje gimnazjów. W sztafecie dziewcząt i chłopców 4x100 m z naszego powiatu wystąpiły drużyny Mniszkowa, Paradyża i Prymusowej Woli.
Do biegu finałowego dziewcząt awansowały gimnazjalistki z Gimnazjum w Mniszkowie, uzyskując rezultat 54,18 s. Paradyż został sklasyfikowany na miejscu jedenastym (czas 61,71 s), natomiast dziewczęta z Prymusowej Woli zostały zdyskwalifikowane.
W finale zespół z Mniszkowa pobiegł jeszcze szybciej. Z czasem 53,73 s zdobył ostatecznie brązowy medal. Dziewczęta z Mniszkowa biegły w składzie: Joanna Wiączek, Daria Tarnawska, Wioleta Szymczyk, Olga Wujek, rezerwowe Natalia Szadkowska i Sonia Verde. Opiekunem sztafety jest Rafał Marszałek. Złoto zdobyło Gimnajum nr 2 w Łowiczu.
Do finału biegu sztafetowego 4x100 m chłopców dostała się drużyny Gimnazjum w Mniszkowie z czasem 48,56 s i Gimnazjum w Prymusowej Woli z rezultatem 49,99 s. Paradyż zajął dziewiąte miejsce (50,96 s).
W finale nasze zespoły pobiegły gorzej niż w eliminacjach. Mniszków (Filip Stępień, Kacper Smak, Damian Nojek, Patryk Nojek, opiekun Rafał Marszałek) z czasem 49,20 s zajał piąte miejsce. Prymusowa Wola w składzie: Maciej Kucharski, Patryk Szczeciński, Krzysztof Madej, Jakub Wujek (opiekunem Zbigniew Fura) uzyskała rezultat 51,17 s i zajęła siódmą pozycję. Zwyciężyło Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach.
W sztafecie szwedzkiej dziewcząt na siódmym miejscu uplasowały się biegaczki z Prymusowej Woli: Anna Węglarska, Weronika Madej, Aleksandra Kłobucka i Martyna Czajkowska (opiekun Zbigniew Fura). Ich czas to 2,35,68. Wygrało Gimnazjum nr 28 w Łodzi.
Rywalizacja chłopców przyniosła nam kolejny medal i to z najcenniejszego kruszca. Tytuł mistrzów województwa wywalczyli chłopcy z ZSPryw., uzyskując czas 2,09,46. W składzie najszybszej sztafety biegli: Dawid Witek, Cezary Szczegielniak, Piotr Kołodziejczyk i Sławomir Kuc. Opiekunami byli Daniel Jakubczyk i Rafał Marszałek. Miejsce szóste z czasem 2,13,03 zajęli chłopcy z Prymusowej Woli: Cezary Antosik, Stanisław Wilk, Mikołaj Wilk i Dominik Filipczak, opiekun Zbigniew Fura. Na dziewiatym miejscu sklasyfikowany został Paradyż, na trzynastym Mniszków.
Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły sztafety ze szkół podstawowych. Z różnych względów w imprezie nie wzięły udziału mistrzowskie drużyny z gminy Drzewica.
W sztafecie dziewcząt 4x100 m na piątym miejscu uplasowały się dziewczynki z Wójcina. Miały czas 61,21 s (w eliminacjach 60,89 s). Drużyna biegła w składzie: Małgorzata Zimnica, Ola Belica, Marta Kujawska, Weronika Jastrzębska, opiekun Mariusz Koćmin. Pierwsze miejsce zdobyła SP nr 9 w Kutnie.
W kategorii chłopców sukces swoich koleżanek skopiowali chłopcy z Wójcina: Damian Gwiazda, Marcin Rudzki, Hubert Wach i Jakub Gwadera, opiekun Mariusz Koćmin. Ich czas to 55,49 s. Wygrała SP nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim.
W sztafecie szwedzkiej dziewcząt również na piątym miejscu sklasyfikowane zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie, które uzyskały rezultat 2,53,33. W sztafecie biegły: Natalia Lis, Zuzanna Mijas, Karina Chuda, Łucja Wiktorowicz, rezerwowa Dominika Wróbel. Opiekunką była Małgorzata Mijas. Wygrała SP w Gomunicach.
Sztafeta szwedzka chłopców przyniosła nam kolejny sukces. Brązowy medal z czasem 2,42,18 zdobyła drużyna SP w Kozeninie: Cezary Mikołajczyk, Albert Sobala, Arkadiusz Wach i Bartłomiej Świątek, opiekun Rafał Kołodziejczyk. Chłopcy z Wójcina uplasowali się na siódmym miejscu. Sztefeta biegła w zestawieniu: Przemysław Rutowicz, Konrad Mrowiński, Kamil Papiernik i Jędrzej Grabarski, opiekun Mariusz Koćmin. Wygrała SP nr 55 w Łodzi.
Zawody ogólnopolskie odbędą się 22 czerwca także w Łodzi.