Medale Opoczna i Mniszkowa

Liga lekkoatletyczna

W piątek, 19 września w Kleszczowie odbył się pierwszy rzut Ligi Lekkoatletycznej w ramach Mistrzostw Województwa LZS szkół podstawowych i gimnazjalnych. Powiat opoczyński reprezentowali gimnazjaliści z Zespołu Szkół Prywatnych i z Mniszkowa. Nasi sportowcy spisali się bardzo dobrze, zdobywając kilkanaście medali.
W biegu dziewcząt na 100 m złoty medal wywalczyła Iga Stępniewska, a 4. miejsce zająła Izabela Ksyta (obie ZSPryw). W biegu chłopców na tym dystansie srebro zdobył Mateusz Woźniak (ZSPryw.).
W biegu na 300 m złote medale wywalczyli Natalia Jędrasik i Bartłomiej Malec. Ze srebrych medali cieszyli się Dagmara Olczak i Mateusz Milczarek.
W biegu na 600 m złoto wywalczyła Daria Leśniewska, a czwartą pozycję zajęła Faustyna Kędziora. Wszyscy są uczniami ZSPryw.
Cztery medale padły łupem gimnazjalistów z Mniszkowa. Złoty medal w pchnięciu kulą zdobył Marceli Więcławski, srebrne wywalczyli Emilia Chmal i Jakub Pacholski, a brązowy Albert Sobala.
Dwa zwycięstwa odniosły drużyny ZSPryw w biegach sztafetowych 4x100 m. Młodzi biegacze z Opoczna nie mieli sobie równych zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (899) z dnia 3 Października 2014r.