tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Matematycy ruszyli głową

 

W środę, 16 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego podsumowano trzecią edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego, pod hasłem „Rusz głową”


Konkurs powstał z inicjatywy Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Honorowy patronat nad nim objął starosta Jan Wieruszewski a nad stroną merytoryczną konkursu czuwał zespół nauczycielek z ZSP nr 1.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wdrażanie młodzieży do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzeniem wiedzy matematycznej, popularyzacja tej wiedzy, a także motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród braci szkolnej. Tradycyjnie przebiegał on w dwóch etapach. Pierwszy odbył się w lutym w szkołach macierzystych. Przystąpili do niego uczniowie z dziesięciu gimnazjów całego powiatu. W sumie test matematyczny i zadania otwarte rozwiązywało 123 uczniów. Na tym etapie szkolne komisje konkursowe wytypowały laureatów. Najlepszy wynik etapu szkolnego to 21 punktów na 24 możliwe.
Drugi etap przeprowadzony został w środę, 9 marca w ZSP nr 1. W finale udział wzięło 22 uczniów. Uczestnicy w czasie 60 minut mieli do rozwiązania test składający się z czterech zadań zamkniętych i czterech zadań otwartych. Na tym etapie uczniowie mogli korzystać z zestawu wzorów matematycznych oraz kalkulatora. Za rozwiązanie wszystkich zadań finaliści mogli uzyskać 22 punkty.
Zwycięzcą trzeciej edycji, uzyskując 22 punkty został Paweł Walczak z Gimnazjum w Drzewicy, drugie miejsce zajął Bartłomiej Michalski z Prymusowej Woli, a trzecie Dominik Wójcik z Drzewicy.
Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić także gimnazjalistów, którzy uzyskali po 16 punktów. Dyplomy otrzymali Adam Zalega, Arkadiusz Żelazowski, Katarzyna Lebioda z Gimnazjum nr 3, Łukasz Ramus z Drzewicy, Piotr Malicki z Mniszkowa, Dawid Skibiński z Żarnowa i Agata Natkańska z Gimnazjum nr 1.
Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe i zarząd TPD. Jak podkreślali organizatorzy sukces uczniów to także sukces nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Laureatom gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »