tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Marceli liderem

 
Puchar Czech MTBPrzez wodę przeprawia się Marta Turoboś


Przebywający na obozie sportowym w Borowicach kolarze Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno wystartowali w trzeciej edycji Pucharu Czech MTB w Kutnej Horze, zaliczanej do światowego rankingu UCI.

Czeska impreza została zorganizowana na najwyższym poziomie. Trasa była niezwykle wymagająca z wieloma sztucznymi sekcjami technicznymi. Dopisali zawodnicy z całej Europy oraz kibice.
Jako pierwszy z reprezentantów Sławna na trasę wyruszył Marceli Bogusławski, który zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach. Od samego startu na czele uformowała się dwójka prowadząca ? trasę wspólnie przemierzał lider klasyfikacji generalnej, Matej Prudek z Bike 2000 Ostrava oraz nasz Marceli. Już na drugim podjeździe kolarz Integral Collection postanowił zaatakować. Na szczycie wzniesienia przewaga naszego zawodnika wynosiła już 15 sekund i od tego momentu systematycznie rosła. Marceli utrzymywał bardzo mocne tempo i na mecie zameldował sie jako pierwszy, wyprzedzając o ponad minutę drugiego na mecie Adama Kaspara z SK Velo Praga. Dzięki zwycięstwu nasz zawodnik wskoczył na fotel lidera klasyfikacji generalnej cyklu.
W wyścigu juniorów 25. miejsce zajął Kamil Wróbel z LKK LUKS Sławno, który zadebiutował w międzynarodowym wyścigu MTB.
Wśród elity kobiet wystartowała Marta Turoboś, która z racji rzadkich startów w ubiegłorocznych wyścigach z kalendarza UCI musiała przebijać się z odległego miejsca startowego. Jechała jendak bardzo dobrze, wyprzedzając kolejne rywalki. Ostatecznie wywalczyła jedenastą pozycję w elicie, co dało jej piąte miejsce wśród młodzieżówek.
W zmaganiach młodzieżowców bardzo dobry występ zanotował Mateusz Laszczyk, który finiszował na piętnastym miejscu.
Do rozegrania pozostały jeszcze dwie edycje Pucharu Czech MTB ? w Pecu pod Śnieżką (17 sierpnia) oraz w Boskovicach (8 września). Nasi kolarze na pewno wystartują w tych zawodach. Oczywiście liczymy na równie udane starty.
Od 7 do 22 czerwca kolarze przebywają na obozie sportowym w Borowicach koło Karpacza, przygotowując się do Mistrzostw Polski MTB w Żerkowie i finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławnie. Trener Przemysław Gierczak zabrał do Borowic: Marcelego Bogusławskiego, Marcina Budzińskiego, Tomasza Budzińskiego, Mateusza Laszczyka, Kamila Wróbla, Martę Turoboś, Michała Kalinowskiego.
W najbliższy weekend ekipa Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno wystartuje w drugiej edycji imprezy "Górale na start", organizowanej przez KKW Jama Wałbrzych, która zostanie rozegrana na trasie w Szczawnie Zdroju.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »