tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Mandat mają już w kieszeni

 
Pięcioro kandydatów na radnych w poszczególnych gminach naszego powiatu nie ma rywali w swoich okręgach

Najbliższe wybory samorządowe po raz pierwszy przeprowadzone zostaną w okręgach jednomandatowych. Jeżeli w danym okręgu zarejestrowano tylko jednego kandydata, to zgodnie z kodeksem wyborczym w tym okręgu głosowania nie przeprowadza się, a za wybranego komisja wyborcza uznaje zgłoszonego kandydata. Taka sytuacja ma miejsce w jednym okręgu w gminie Sławno, w jednym okręgu w gminie Mniszków i aż w trzech okręgach w gminie Paradyż. We wszystkich tych przypadkach kandydatami bez rywali są obecni radni w tych gminach. Startują z list obecnych wójtów.
W gminie Sławno pewny mandat ma Dorota Gacparska (KWW Razem dla gminy Sławno), kandydatka do rady gminy w okręgu nr 7 obejmującym Antoniówkę i Ostrożną. W gminie Mniszków do nowej rady na pewno wejdzie Paweł Palus (KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Mniszków), reprezentujący mieszkańców Jawora i Jawora Kolonii (okręg nr 3). Z kolei w gminie Paradyż wybory do rady gminy nie będą przeprowadzane w okręgach nr 9, 11 i 15. Tu kontrkandydatów nie mają Zdzisław Korgul (okręg nr 9 ? Przyłęk od nr 51 do końca), Teresa Wach (okręg nr 11 ? Alfonsów, Popławy Kolonia) i Wiesław Wiktorowicz (okręg nr 15 ? Dorobna Wola, Grzymałów, Stawowiczki), zgłoszeni przez KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Paradyż.
Uznanie kandydatów za radnych bez głosowania nie oznacza, że w tych miejscowościach wyborów w ogóle nie będzie. Mieszkańcy tych okręgów wybierać będą wójtów, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa łódzkiego.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (905) z dnia 14 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »