tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Maluchy o bezpieczeństwie

 
W czasie roku szkolnego policjanci odwiedzają w szkołach i przedszkolach najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. Tym razem przybyli z wizytą do dzieciaków z Przedszkola nr 2

Główną tematyką takich spotkań jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do przedszkola. Podczas wizyty sierż. sztab. Krzysztof Walczyk opowiedział dzieciom nie tylko o tym, jak należy zachowywać się na drodze, tłumaczył też jak się bezpiecznie zachowywać w domu i na podwórku. Temat bezpieczeństwa maluchów jest priorytetowy, nie tylko dla Przedszkola nr 2, ale także dla wszystkich pozostałych placówek. Zasady bezpieczeństwa są tak często omawiane i powtarzane, by dotarły do każdego dziecka. Dla przedszkolaków spotkanie z panem w mundurze zawsze jest wielkim przeżyciem. Nauczycielki nie muszą nikogo uspokajać, bo wszystkie dzieci słuchają z ogromnym zainteresowaniem.
Dzieci poznały zasady, którymi należy się kierować, aby być bezpiecznym zarówno w drodze do szkoły, w domu czy też podczas zabawy lub wypoczynku. Jak się okazuje dzieciaki znają te zasady, a nawet chętnie chwaliły się nimi przed przybyłym gościem. Chętnie prezentowały wiersze, które mówią właśnie o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy.
Dbając szczególnie o bezpieczeństwo dzieciaków i w trosce o ich dobro przy naszej placówce została zamontowana także barierka oddzielająca wyjście z przedszkola od ulicy. Zwiększy to z pewnością bezpieczeństwo naszych pociech – powiedziała dyrektorka placówki Alicja Jurek. Mamy nadzieję, że te spotkania i rady jakich udzielają policjanci przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dodaje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »