tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Majówka w Krzczonowie

 
W niedzielę, 30 maja mieszkańcy Krzczonowa wzięli udział w majówce połączonej z obchodami Dnia MatkiZespół wokalny uświetnia lokalne uroczystości


Od kilku lat odbywają się w Krzczonowie uroczyste spotkania z udziałem mieszkańców i władz samorządowych gminy. Dotychczas były to noworoczne opłatki, tym razem – dla urozmaicenia – zorganizowano majówkę, która została połączona z obchodami Dnia Matki.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem spotkania pod hasłem „Z modlitwą i piosenką najcudowniejszej Matce” był radny Mieczysław Więckowski, który mógł liczyć na wsparcie sołtysa Zbigniewa Popisa oraz druhów strażaków z OSP. Szczególne pomógł Grzegorz Madej użyczając własnego transportu.
– Pierwotnie uroczystość miała się odbyć na placu szkolnym, jednak ze względu na deszczową aurę musieliśmy zmienić lokalizację i zaprosiliśmy mieszkańców do remizy – mówi radny Więckowski.
Mimo złej pogody frekwencja dopisała. W majówce uczestniczyło prawie trzysta osób, w tym przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska, burmistrz Janusz Reszelewski, radny Mieczysław Działak z Brzustowca i dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski.
Pierwsza część spotkania miała charakter religijny. Złożyły się na nią obrzędy majowe i msza, którą odprawił proboszcz parafii w Drzewicy, ks. kanonik Adam Płuciennik. Później nadszedł czas na występy artystyczne. Półgodzinny recital z okazji Dnia Matki dała grupa wokalna ze Krzczonowa – Ania Płuciennik, Karolina Płuciennik, Agnieszka Tępińska, Dagmara Radzikowska i Ania Więckowska. Dziewczętom przygrywał zespół w składzie: Włodzimierz Wojda (perkusja), Witold Zawada (gitara solowa), Wiesław Barul (gitara rytmiczna), Mieczysław Więckowski (gitara basowa) i Krzysztof Nowak (akordeon). Pointą spotkania był piękny wiersz o matce, który zaprezentował Arek Nowak.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (674) z dnia 11 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »