tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Ciekawostki

 Magia jedenastek

 
11.11.11


1.1.11, 11.1.11, 1.11.11 ? to nie cyfrowy zapis liczb w systemie binarnym. Te jedynki, prężące się w szeregu jak żołnierze po komendzie ?Baczność! Prezentuj broń! Na prawo patrz!? podczas obchodów Święta Niepodległości, to skrócone datowanie niektórych dni w bieżącym roku: 1 i 11 stycznia oraz 1 listopada. Przed nami jeszcze najciekawszy z nich: 11 listopada czyli 11.11.11 i godzina 11:11:11 tego dnia.

Utworzony w ten sposób ciąg sześciu jedenastek z uwagi na swoją niepowtarzalność wręcz prowokuje do rozważań o niecodziennych wydarzeniach, jakie mogą w tym dniu i o tej porze mieć miejsce. Zdawałoby się, że jedenastka wciśnięta między ważną dla matematyki ?dziesiątkę? a tuzinową ?dwunastkę? nie powinna wyróżniać się niczym szczególnym. Tymczasem?
Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Jedno jest pewne ? 11 listopada 2011 roku będzie dniem szczególnym. 11.11.11 uznawane jest za datę magiczną z wielu względów. Tego dnia do kin trafi horror, którego scenariusz opowiada o wydarzeniach mających nastąpić 11 dnia 11 miesiąca 2011 roku o godzinie 11:11, kiedy to przez 11. bramę niebios do naszego świata przejdą demony, siejąc strach i totalne zniszczenie naszej planety.
Ileż to już mieliśmy tych końców świata, z tegorocznym włącznie? A ile jeszcze przed nami? Tego nie wiedział nawet sam Nostradamus, a już na pewno nie przewidział, że filmowcy będą niszczyć świat na tyle sposobów. Póki co sieć aż roi się od kolejnych zwiastunów tego filmu. Zarówno eksperci jak i amatorzy prześcigają się, kreując przy tej okazji coraz ciekawsze teorie spiskowe, a specjaliści od marketingu zacierają ręce. Takiej gratki nie można przegapić.
Przykładem podobnych interpretacji może być jedenastkowe fatum, które miało towarzyszyć terrorystycznym atakom na Nowy Jork (WTC) i Waszyngton (Pentagon) 11 września 2001 roku. Oto kilka ciekawostek:
? data zamachów: 11.09. czyli 1+1+9=11,
? nazwa New York City liczy 11 liter,
? pierwszy samolot, który uderzył w WTC, był lotem numer 11,
? lot 11 liczył 92 pasażerów (9+2=11),
? drugi z samolotów, lotu numer 77 (wielokrotność 11), liczył 65 pasażerów (6+5=11),
? 11 września był 254 dniem roku (2+4+5=11),
? kamień węgielny pod budowę Pentagonu położono 11 września a dokładnie w 60 lat później budynek został zaatakowany.
Na upartego po fakcie można w podobny sposób powiązać z jedenastką każde wydarzenie lub datę. Na czym więc polega ta cała magia 11? Liczba 11 ma szczególne znaczenie w okultyzmie. W numerologii jest to liczba mistrzowska, podobnie jak jej wielokrotności. Numerolodzy są przekonani, że życie człowieka jest zapisane w liczbach. Niektóre liczby są przypisane na stałe (tak jak liczba urodzenia), a inne zmieniają się w trakcie ludzkiego istnienia (tak jak liczby losu, przyszłości, miłości czy imienia). Liczby mistrzowskie pełnią szczególną funkcję wśród liczb urodzenia. Obdarzone nimi osoby dostały od losu wielki potencjał duchowy i szansę rozwoju. Według numerologii najistotniejszą dla każdego z nas liczbą jest liczba drogi życia. To suma wszystkich cyfr składających się na datę urodzenia. Dodajemy je do siebie, aż otrzymamy wynik jednocyfrowy, czyli którąś z cyfr od 1 do 9. I tak np. popularny prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk Szymon Majewski jest trójką, ponieważ urodził się 1.06.1967 roku, 1+6+1+9+6+7=30, a 3+0=3. Jeśli jednak sumą dodawania są liczby: 11, 22, 33 itd., nie redukujemy ich dalej, bo oto mamy przed sobą liczbę mistrzowską!
Wibracją liczb nazywamy charakterystyczne dla danej liczby oddziaływanie na człowieka. Wibracja mówi nam o charakterze człowieka, możliwościach, przyszłości, zagrożeniach a ogólnie ? jakim dany człowiek jest i jaki będzie jego los. Liczba mistrzowska 11 oznacza, że dana osoba posiada niespotykane zalety duchowe i umysłowe. Ludzie z tą wibracją są urodzonymi szczęściarzami, którzy często wpadają w kłopoty ze względu na niezłomny charakter, ale zwykle w finale spadają na cztery łapy. Jedenastki umieją być czułe i troskliwe, ale potrafią ostro zawalczyć o to, czego pragną. Są nieustępliwe i zahartowane, ale nieobce jest im poświęcanie się dla dobra innych. Mimo tego, że liczba 11 wskazuje na ogólne powodzenie, to niestety z pominięciem sfery finansowej, w której te osoby nie zaznają stabilizacji. Mimo kłopotów natury materialnej, Jedenastki nigdy się nie poddają i często odnoszą wielkie sukcesy, paradoksalnie nie zawsze poparte wzrostem stanu konta.
Jedenastki to wyjątkowe osoby. Są bardzo inteligentne i bystre. Z łatwością uczą się nowych rzeczy. Z wielką pasją odkrywają nowe dziedziny wiedzy. Obdarzone są wyjątkową charyzmą, często zwracają się do nich o pomoc bardzo różni ludzie. Nierzadko angażują się w życie społeczne swojego środowiska i bywają twórcami nowych idei i kierunków społecznych. Zdarza się jednak, że idą pod prąd utartym poglądom i schematom, a nawet wywołują powszechną rewolucję. Jedenastki mają wielki dar przekonywania i są doskonałymi mówcami. Często poświęcają swoje życie pracy na rzecz innych ludzi. Sprawdzają się jako doskonali lekarze, psychologowie i wychowawcy. W ciągu życia stają się mistrzami w dziedzinie, którą się zajmują.
Wśród licznych wielu zalet, jakie posiadają Jedenastki, od czasu do czasu trafiają się i wady ? wszak nie ma ideałów. Liczba 11 to także egocentryzm, snobizm, krótkowzroczność, zapalczywość i duża nerwowość. Jedenastki bywają także zamknięte w sobie, co utrudnia ich poznanie i docenienie przymiotów, zdarza się im również chorobliwa nieśmiałość ? czują się wyjątkowe a jednocześnie boją się oceny innych lub porażki. Takie skraje emocje to charakterystyczne zjawisko dla osoby z numerologiczną 11 ? wahania to naturalny element ich osobowości, dlatego bywają czasem chwiejne i niezdecydowane.
Na koniec warto wspomnieć o jedenastkach w piłce nożnej. Tak popularnie określa się drużynę klubową i reprezentację kraju. Z 11 metrów od bramki strzela się rzuty karne, czyli jedenastki. 11 wartości przyświeca działaniom Unii Europejskich Związków Piłkarskich Piłki Nożnej (UEFA). Pierwsza z nich brzmi:
?Po pierwsze piłka nożna. We wszystkim, co robimy, piłka nożna musi zawsze stać na pierwszym miejscu i być najważniejszym elementem. Piłka nożna to przede wszystkim gra, zanim zaczniemy ją postrzegać jako produkt, natomiast sport jest ważniejszy niż rynek, a impreza ważniejsza od biznesu.?
Warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji UEFA EURO 2012.
Opr.: erg, lm22


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
W dziale Ciekawostki dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »