tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Młodzież zapobiega pożarom

 
Paulina Pawlak z SP w Kunicach, Jan Białek z Gimnazjum w Drzewicy oraz Łukasz Wach z ZSO zwyciężyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowanego pod hasłem Młodzież zapobiega pożarom

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w środę, 7 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP. Wzięło w nich udział 18 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku, 15 kwietnia, odbędą się w Opocznie.
W konkursie wzięli udział laureaci przeprowadzonych wcześniej eliminacji szkolnych i gminnych (w przypadku szkół podstawowych i gimnazjów). Turniej tradycyjnie podzielono na dwie części - pisemną i ustną, a uczestnicy rywalizowali między sobą w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nad jego przebiegiem czuwała specjalna komisja.
Do testu pisemnego przystąpiła cała osiemnastka. Zawierał on 30 pytań - z jedną odpowiedzią prawidłową. Do finału ustnego przeszło 9 osób - po trzy z każdej kategorii wiekowej, które uzyskały najlepsze wyniki z testu. W części ustnej każdy uczestnik losował pięć pytań, z których jedno dotyczyło zgromadzonych na sali rekwizytów. O zwycięstwie decydowała liczba punktów zdobytych w części finałowe. W przypadku takiej samej liczby punktów (co miało miejsce w grupie uczniów gimnazjów) brano pod uwagę wyniki części pisemnej.
W powiatowych eliminacjach turnieju nagrodzono po trzy osoby w każdej kategorii wiekowej. Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Paulina Pawlak z SP w Kunicach, drugie Łukasz Jan Leśniewski z SP w Przyłęku, a trzecie Karina Kabała z SP w Petrykozach. Najlepsi wśród gimnazjalistów to Jan Białek z Gimnazjum w Drzewicy - pierwsze miejsce, Rafał Bielecki z Gimnazjum w Żarnowie - drugie miejsce i Ewelina Wojtulska - trzecie miejsce. W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie ZSO. Najlepszy okazał się Łukasz Wach, drugie miejsce zajęła Karolina Pawlak, a trzecie Natalia Ślązak.
Powiatowe eliminacje zorganizowali wspólnie zarząd oddziału powiatowego związku OSP w Opocznie oraz Komenda Powiatowa PSP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii nagrody rzeczowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »