tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Młodzież przy szachownicach

 
Pierwszy turniej z cyklu „Cztery pory roku z szachami”Zwycięzcy pierwszego turnieju z cyklu „Cztery pory roku z szachami”: Szymon Rzepka, Dominika Wołonkiewicz oraz Adam Wołonkiewicz


W sobotę, 29 stycznia w Miejskim Domu Kultury trzydziestu młodych szachistów stanęło w szranki organizowanego przez Szkółkę Szachową „Primus” oraz sekcję szachową LKS Opocznianka turnieju z cyklu „Cztery pory roku z szachami”. Trwające blisko pięć godzin zmagania obserwowali rodzice zawodników.
Rywalizacja toczyła się w trzech grupach wiekowych. W każdej szachiści walczyli o cenne nagrody, puchary oraz medale.
W grupie najmłodszych szachistów – uczniów klas 0–III – bezkonkurencyjni okazali się bracia Szymon i Dawid Rzepkowie, dzielący między sobą pierwsze i drugie miejsce. Obaj reprezentują Szkółkę Szachową „Primus”. Dla Szymona jest to kolejny sukces na sześćdziesięciu czterech polach, po zwycięstwie w turnieju w Starachowicach. Trzecie miejsce zajął Przemysław Sznajder.
W grupie szachistów roczników starszych, tj. uczniów klas IV–VI oraz gimnazjum, prym wiedli drzewiczanie – Dominika i Adam Wołonkiewiczowie. Dominika w swojej kategorii wyprzedziła Michała Rybę oraz Bartłomieja Augustyniaka a Adam Wołonkiewicz swojego imiennika Adama Kozłowskiego oraz Rafała Piekarskiego.
Trzeba podkreślić, że wszyscy grający wykazali się sportowym duchem walki, a pojedynki stały na wysokim poziomie, mimo niewielkiej jeszcze turniejowej praktyki grających. O bezkompromisowej postawie młodych szachistów świadczy fakt, iż na ponad sto rozegranych partii zaledwie dwa pojedynki zakończyły się wynikiem remisowym. I choć niekiedy radość zwycięzców przeplatała się z łzami pokonanych to wszyscy zgodnie wyrazili chęć udziału w następnych turniejach. Będzie zatem okazja do rewanżu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »