tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Młodzi górale pływali w Pieninach

 
Kajakarstwo górskie


Pięć miejsc na podium wywalczyli górale Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica podczas 53. Międzynarodowego Memoriału Anny i Artura Wernerów w slalomie kajakowym. Te sukcesy stały się udziałem młodzików.
Na dwudniowe regaty w Szczawnicy, stanowiące jednocześnie trzeci rzut Ligi Młodzików i Pucharu Polski 2013, pojechała liczna reprezentacja LKK ? trzynaścioro młodzików oraz czterech juniorów. Grupą opiekowali się trenerzy Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek.
Zawody rozegrano na Dunajcu, którego stan jest obecnie wyjątkowo niski. Płytka i leniwie płynąca woda preferuje górali bazujących na sile, a nie techników, do których należą drzewiczanie. Mimo tych niekorzystnych warunków slalomiści z Drzewicy pływali naprawdę dobrze.
W sobotę, 17 sierpnia odbył się Mały Memoriał Wernerów. Do rywalizacji w pięciu konkurencjach przystąpiło prawie osiemdziesiąt osad młodzików z ośmiu klubów z Polski i Słowacji.
Ekipa LKK wywalczyła pięć miejsc na podium, choć tym razem nie zanotowała zwycięstwa. Co już jest tradycją, najwięcej powodów do radości miały dziewczęta.
Nasze zawodniczki zdominowały konkurencję K?1. Z drugiego miejsce cieszyła się Dominika Gąsieniec, z trzeciego Katarzyna Smolarska. Czwarta była Klaudia Raczyńska, piąta Agata Król, szósta Katarzyna Bartos.
Co ciekawe, dla Dominiki Gąsieniec był to setny medal zdobyty we wszystkich dyscyplinach sportowych, w których bierze udział, m.in. kajakarstwie, piłce nożnej i lekkoatletyce.
Podwójne podium mieliśmy też w C?1 dziewcząt. Dominika Gąsieniec znowu zajęła miejsce drugie, natomiast Kasia Smolarska trzecie. Klaudia Raczyńska ponownie uplasowała się na czwartej pozycji.
Miejsce na podium wywalczył również Szymon Zawadzki, który był trzeci w kanadyjkach jedynkach chłopców. Michał Franczak zajął szóste miejsce, Maciej Bartos ósme, Filip Młodawski dziesiąte.
W K?1 chłopców bardzo blisko najlepszej trójki był Adam Kopczyński, który zakończył rywalizację jako czwarty. Przemysław Szpinek został sklasyfikowany na miejscu czternastym, Olek Kopczyński na osiemnastym, Ariel Kasiński na dwudziestym siódmym.
Osadzie Szymon Zawadzki i Michał Franczak przypadła w udziale czwarta pozycja w kanadyjkach dwójkach.
W niedzielę, 18 sierpnia rozegrano Międzynarodowy Memoriał Wernerów w kategorii open. Oprócz seniorów i juniorów na starcie stanęli młodzicy, którzy dzień wcześniej zajęli cztery najwyższe miejsca w poszczególnych konkurencjach.
W rywalizacji z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami nasza młodzież nie miała większych szans. Walczyła jednak dzielnie i zyskała kolejne doświadczenie startowe.
Z bardzo dobrej strony pokazała się Kasia Smolarska, zajmując siódmą pozycję w C?1 kobiet. Dominika Gąsieniec była dziesiąta, Klaudia Raczyńska dwunasta. W kanadyjkach jedynkach mężczyzn junior Adam Gąsiorowski zanotował piętnasty czas a Szymon Zawadzki siedemnasty.
Do konkurencji K?1 kobiet przystąpiły trzy młode zawodniczki LKK. Najwyżej sklasyfikowano Kasię Smolarską, która zajęła trzynastą pozycję. Oczko niżej uplasowała się Dominika Gąsieniec. Szesnasta była Klaudia Raczyńska. W K?1 mężczyzn najlepiej z naszych popłynął Adam Kopczyński, notując trzynasty rezultat. Junior Jakub Szymański zajął osiemnaste miejsce.
W kanadyjkach dwójkach mieliśmy dwie osady. Ósma była juniorska dwójka Wojciech Klata ? Krzysztof Zych, dziesiąta osada Szymon Zawadzki ? Michał Franczak.
Po powrocie z Pienin młodzież LKK rozpoczęła ostatni etap przygotowań do regat, które zostaną rozegrane w najbliższy weekend na torze slalomowym w Drzewicy.
Drzewiczanki na podium. Pierwsza z lewej Dominika Gąsieniec, pierwsza z prawej Kasia Smolarska

Szymon Zawadzki (pierwszy z prawej) wywalczył trzecie miejsce w C?1 młodzików
Ekipa LKK Drzewica nad Dunajcem w Szczawnicype   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (841) z dnia 23 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »