tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Zatrudnię do grodzeń upraw leśnych. Mroczków ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Młodzi turyści na ziemi piotrkowskiej

 
W piątek, 10 grudnia zarząd Oddziału PTTK w Opocznie zorganizował wycieczkę krajoznawczą po ziemi piotrkowskiej. W eskapadzie wzięli udział członkowie szkolnych kół organizacji

W wyjeździe reprezentowane były trzy placówki z naszego powiatu. Ze Szkoły Podstawowej w Ogonowicach pojechało siedmioro uczniów oraz opiekunka Sylwia Rożej. Ośmioosobową grupą ze Szkoły Podstawowej w Kunicach opiekowała się Jolanta Gajewska, natomiast uczniami Gimnazjum w Szadkowicach (szesnaście osób) Marianna Krakowiak. Kierownikiem wycieczki była prezes opoczyńskiego oddziału PTTK Halina Kaftan.
Trasa wycieczki okazała się bardzo urozmaicona. W pierwszej kolejności turyści odwiedzili opactwo Cystersów w Sulejowie–Podklasztorzu. Tam zapoznali się z historią opactwa i kościoła a także zwiedzili muzeum. Następnie udali się do Witowa, aby poznać losy sióstr norbertanek i zwiedzić kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna. Kolejnym celem wycieczki był Piotrków Trybunalski – jego historia i zabytki: kościół farny, kościół jezuitów i Rynek Piotrkowski z kamieniczkami.
Młodzież zwiedzała z wielkim zainteresowaniem, jednak ze względu na zimową aurę program wycieczki trzeba było trochę skrócić. Na zakończenie grupa spędziła dwie godziny w piotrkowskiej galerii. Można tam się było ogrzać, coś zjeść i zrobić drobne zakupy przedświąteczne, z czego zadowoleni uczniowie chętnie korzystali.
Dodajmy, że przewodnikiem opoczyńskiej grupy był Paweł Kendra z Piotrkowa Trybunalskiego, który bardzo ciekawie i z wielkim zaangażowaniem opowiadał historie związane ze zwiedzanymi miejscami.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »