tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Nowa posiadłość w budowie na sprzedaż. Dworek ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Młodość, miłość, marzenia?

 
14 lutego w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu fotograficznego ?3xM: Młodość, Miłość, Marzenia??, organizowanego przez MDK i Telewizję Lokalną

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Miał na celu rozbudowanie ich pasji fotograficznej, integrowanie uczestników wokół otaczającego świata i zjawisk w nim zachodzących oraz możliwość uchwycenia ich poprzez fotografię. Uczestnictwo w konkursie było także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności fotograficznych.
Warunkiem wzięcia w nim udziału było oddanie pracy konkursowej zawierającej maksymalnie 10 zdjęć w formie elektronicznej na płycie CD lub w formie drukowanej w wymiarze minimum 13x18 cm. Wymagano także opisania każdego ze zdjęć.
Jury w składzie: Edward Zagdański ? fotografik, instruktor pracowni fotograficznej, Wojciech Turek ? instruktor muzyki, oraz Jan Siempiński ? prezes i redaktor Telewizji Lokalnej, oceniało prace pod względem zgodności z tematem, umiejętności fotograficznych uczestników i atrakcyjności prac pod względem artystycznym.
Podczas spotkania głos zabrał główny inicjator konkursu, Edward Zagdański. Wyraził radość z faktu, że z roku na rok kolejne edycje cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jak zaznaczył, w konkursie biorą udział w przeważającej większości uczniowie z Żarnowa i Paradyża, których do konkursu przygotowuje i wszelkich starań, by prace były na wysokim poziomie, dokłada nauczycielka Edyta Kazimierczyk. W tegorocznej edycji królował zatem Żarnów i Paradyż, nie zgłoszono żadnej kandydatury z opoczyńskich szkół, a honor miasta ratowało dwoje uczestników z MDK.
Spośród 22 autorów, którzy nadesłali 212 prac, wyłoniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce, nagrodę specjalną Telewizji Lokalnej oraz trzy równorzędne wyróżnienia. Według jury bezkonkurencyjna okazała się Kinga Klemińska z MDK, drugie miejsce przyznano Joannie Salamadze z Gimnazjum w Żarnowie, natomiast trzecią nagrodę otrzymała Klaudia Snochowska, również z Gimnazjum w Żarnowie. Nagrodę specjalną Telewizji Lokalnej otrzymała z rąk prezesa Karolina Abratkiewicz z Gimnazjum w Paradyżu za portret dziewczyny nad morzem. Ponadto trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Mamrot z Gimnazjum w Żarnowie, Anna Bagieńska i Aleksandra Rudzka z Gimnazjum w Paradyżu.
Jury zgodnie stwierdziło, że nadesłane na konkurs prace, a w szczególności te nagrodzone, posiadają duże walory artystyczne. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, a w imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »