Młodzi slalomiści opanowali podium

Kajakarstwo górskie

W miniony weekend, 15?16 czerwca zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w slalomie kajakowym oraz Międzynarodowych Regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej, połączonych z drugim rzutem Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2013. Na torze "Wietrznice" w Zabrzeży koło Łącka (powiat nowosądecki) szczególnie dobrze zaprezentowali się młodzicy.
Pierwszy dzień regat był niezwykle ważny dla górali najmłodszej kategorii wiekowej. Rozegrano bowiem Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Drzewiczanie zanotowali świetne rezultaty ? wywalczyli siedem miejsc na podium. Starsi zawodnicy startowali poza konkursem.
W C?1 dziewcząt reprezentantki LKK opanowały całe podium. Wygrała Dominika Gąsieniec przed Katarzyną Smolarską i Klaudią Raczyńską. W gronie chłopców kanadyjkarz Michał Franczak był czwarty.
W K?1 młodziczek najlepiej z naszych popłynęła Kasia Smolarska, zajmując drugą pozycję. Trzecia lokata przypadła w udziale Dominice Gąsieniec, piąta Klaudii Raczyńskiej, szósta Agacie Król. W K?1 młodzików na podium stanął Adam Kopczyński, który był drugi.
O kolejną pozycję medalową postarała się osada C?2 Adam Kopczyński ? Michał Franczak. Drzewiczanie zajęli trzecie miejsce.
W niedzielę seniorzy i juniorzy rywalizowali w ramach Pucharu Ziemi Sądeckiej, natomiast młodzicy wzięli udział w regatach "O złote wiosło". Wyniki wliczano do klasyfikacji Pucharu Polski i Ligi Młodzików.
W kategorii open dobrze popłynął Paweł Smolarski, którzy wywalczył szóste miejsce w C?1. Przemek Nowak był jedenasty, Adam Gąsiorowski piętnasty. Osada Wojciech Klata ? Krzysztof Zych zanotowała piąty rezultat w kanadyjkach dwójkach. W K?1 mężczyzn Bartosz Dębowski uplasował się na jedenastej pozycji, Jakub Szymański na dwudziestej pierwszej.
Podobnie jak w sobotę, na wysokości zadania stanęli młodzicy. Tym razem na podium wchodzili sześć razy.
W C?1 dziewcząt drugie zwycięstwo zanotowała Dominika Gąsieniec. Kasia Smolarska wywalczyła drugie miejsce, Klaudia Raczyńska była piąta. Sobotni wynik powtórzył kanadyjkarz Michał Franczak, plasując się na czwartej pozycji.
W K?1 młodziczek z wygranej cieszyła się Kasia Smolarska. Dominika Gąsieniec zajęła trzecią pozycję, Klaudia Raczyńska piątą a Agata Król szóstą. Kajakarz Adam Kopczyński znów stanął na drugim stopniu podium.
W klasyfikacji drużynowej LKK Drzewica zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Startowi Nowy Sącz. Sklasyfikowano jedenaście klubów.
Podczas regat drzewicką grupą opiekowali się trenerzy Włodzimierz Dębowski (juniorami) oraz Michał Kiljanek (młodzikami i częścią juniorów).

Podium C?1 młodziczek opanowane przez drzewiczanki. Od lewej Kasia Smolarska, Dominika Gąsieniec i Klaudia Raczyńska