tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Liderzy z "trójki"

 
Od 8 do 12 lutego uczniowie z ZSS nr 3 uczestniczyli w obozie szkoleniowym Euroweek ? Szkoła Liderów, zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. Zajęcia odbywały się w malowniczo położonej górskiej miejscowości Długopole?Zdrój na ziemi kłodzkiej


Zajęcia były prowadzone przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży ? stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodych ludzi w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Młodzi, otwarci i pełni entuzjazmu trenerzy z Serbii, Łotwy, Turcji, Indonezji, Gruzji. Niemiec, Austrii, Izraela i Rumunii przekonywali, że warto uczyć się języka angielskiego.
Uczestnicy obozu nie tylko mieli okazję bliżej poznać kraje, z których pochodzili wolontariusze prowadzący zajęcia, ale również samodzielnie przygotować i przedstawić prezentacje dotyczące wybranych aspektów polskiej kultury. Przełamywali nie tylko bariery językowe, ale i bariery wstydu, nie każdy jest bowiem przyzwyczajony do występów przed osiemdziesięcioosobową publicznością i prezentowania się w języku obcym. Wszyscy wzięli również udział w debacie jak powinna wyglądać kulturalna, efektywna dyskusja, w której wygrywają rzeczowe argumenty.
Nie zabrakło również ćwiczeń fizycznych. Gimnazjaliści z radością uczestniczyli w rozgrzewkach, grach, zabawach grupowych, dyskotekach i wycieczkach do parku zdrojowego, gdzie skorzystali z dobrodziejstwa wód, do Kłodzka, pod słynną twierdzę oraz do Bystrzycy Kłodzkiej.
Mimo napiętego grafiku, zachowywali dobry humor i byli zmotywowani do pracy. Dla organizatorów wyjazdu, nauczycielek języka angielskiego Katarzyny Gadek i Anny Pecyny wyjazd był okazją do zwrócenia uwagi na skrywane możliwości drzemiące w uczniach.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »