Lider z Drzewicy wygrywa

Klasa A

Ostra walka w meczu Gerlach Drzewica ? Atom Januszewice

Piłkarze Gerlacha Drzewica wysoko pokonali Atom Januszewice i utrzymali pozycję lidera. Niespodziewanej porażki z przedostatnią w tabeli Spartą Ostrów doznał LKS Radzice, który przed tygodniem rozgromił ówczesnego lidera, Leśnika Sitowę. Bardzo ważne mecze wygrały Leśnik i Ceramika II Opoczno, które walczą z Gerlachem o awans.

Wyniki 15. kolejki

Gerlach Drzewica ? Atom Januszewice 4:0
Bramki zdobyli: Jarosław Tader, Damian Nowicki, Arkadiusz Bogucki, Michał Gapys.
Gerlach zagrał w składzie: Łukasz Tąder, Krzysztof Nowak, Arkadiusz Bogucki, Mateusz Nowak, Łukasz Oracz, Jakub Gulej, Paweł Wrzosek, Daniel Grzybowski, Norbert Szczepanik, Jarosław Tąder, Damian Nowicki. Na zmiany wchodzili: Mariusz Wrzosek, Mariusz Pomykała, Michał Gapys oraz Sebastian Szczepanik. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Atom wystąpił w składzie: Grzegorz Baran, Bartek Wojewódzki, Maciej Sulgostowski, Marcin Jurek, Tomasz Cieśla, Sylwester Rutowicz, Piotr Kołodziejczyk, Michał Pęczek, Rafał Cieślik, Damian Pęczek, Łukasz Nowak.
W niedzielne popołudnie drzewicki stadion odwiedziła duża grupa sympatyków piłki nożnej, którzy liczyli na pewne zwycięstwo lidera. Fani nie zawiedli się. Drużyna Gerlacha ruszyła do ataku od pierwszego gwizdka sędziego, choć w pierwszej połowie brakowało jej polotu, a defensywa Atomu nie robiła błędów. Goście próbowali też kontrować, jednak ich akcje nie zagroziły bramce Łukasza Tądery. Mecz był dość wyrównany, z lekką przewagą gospodarzy. Na pierwszą bramkę fani Gerlacha musieli czekać aż do 40 minuty. Damian Nowicki wypuścił w uliczkę Jarosława Tąderę, a ten ze stoickim spokojem minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.
Druga połowa już zdecydowanie należała do Gerlacha. W 55 minucie Damian Nowicki minął obrońcę i technicznym strzałem podwyższył na 2:0. Po kilku minutach bramkarz Januszewic po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. W podbramkowym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Arkadiusz Bogucki, który zdobył gola mocnym strzałem pod poprzeczkę. Mimo wysokiego prowadzenia gospodarze nie spoczęli na laurach i zdobyli jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Michał Gapys. Po prostopadłym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Atomu i strzałem w krótki róg ustalił wynik meczu na 4:0.
Dzięki tej wygranej Gerlach pozostał na pozycji lidera z przewagą jednego punktu nad drużyną Leśnika.

Ceramika II Opoczno ? Kawaleria Tomaszów 1:0 (1:0)
Gola zdobył Piotr Młynarczyk.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski, Piotr Markowicz, Daniel Rogulski, Radosław Wilk, Michał Kłosek, Michał Wiatr, Tomasz Kryński, Albert Kalinowski, Paweł Markowicz, Artur Grzywacz, Piotr Młynarczyk. Na zmiany wchodzili: Sylwester Belica i Bartłomiej Gambka. Trener Jarosław Krzysztofik.

Leśnik Sitowa ? LKS Mniszków 1:0 (1:0)
Gola strzelił Arkadiusz Lenart.
Leśnik wystąpił w składzie: Mateusz Goska, Szymon Bernacki, Tomasz Rek, Zbigniew Terczak, Dariusz Berc, Grzegorz Kupis, Mirosław Gwiazda, Arkadiusz Lenart, Przemysław Stępień, Łukasz Wijata, Marcin Malinowski. Na zmiany wchodzili: Maciej Łopata, Mateusz Stępień, Wojciech Migus.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Marcin Grzywacz, Marcin Wojciechowski, Mariusz Wach, Kamil Szkatulski, Maciej Gwarda, Mateusz Kunka, Damian Biskup, Artur Cieślik, Dawid Wojciechowski, Michał Strzelecki. Na zmiany wchodzili Bartek Skoneczny, Tomasz Grzywacz.

Sparta Ostrów ? LKS Radzice 3:0 (0:0)
LKS Radzice zagrał w składzie: Przemysław Pajchert, Rafał Klimek, Konrad Migowski, Wiktor Gruszczyński, Michał Więckowski, Jacek Kostrzewa, Karol Wiktorowicz, Radosław Kaczmarek, Rafał Trzaskowski, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli: Tomasz Wrzosek, Albert Nowak, Marcin Bubiak, Dawid Barul. Trener Marek Lach.
LKS Białaczów ? Polonia Rokiciny 0:2 (0:1)
Relax Czerniewice ? Tęcza Janków 3:0 (1:0)