tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Liczymy na naszych górali

 
Polski Związek Kajakowy opublikował regulamin kwalifikacji do reprezentacji Polski w slalomie kajakowym na 2012 rok. Nadal jednak nie wiadomo, jak będzie wyglądała batalia o bilety do Londynu

Zasady kwalifikacji do kadry seniorów są niezwykle ważne dla Grzegorza Kiljanka. Najbardziej doświadczony zawodnik LKK Drzewica podejmuje walkę o Igrzyska Olimpijskie, przy czym podstawowym krokiem będzie awans do ścisłego składu reprezentacji.
Jak podaje PZKaj, celem eliminacji jest wyłonienie trzech najlepszych osad w K?1m, C?1m, C?2 i K?1k, które będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy Seniorów (11?13 maja, Augsburg) oraz w czerwcowych regatach Pucharu Świata w Cardiff Bay (Wielka Brytania), Pau (Francja) i La Seu de Urgell (Hiszpania). Pierwsze osady w każdej konkurencji to zawodnicy, którzy wywalczyli dla kraju kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i dzięki temu zapewnili sobie miejsce w reprezentacji na sezon 2012. Do obsadzenia pozostają więc po dwa miejsca w każdej konkurencji. O jedno w C?1 walczy Grzesiek.
Regaty kwalifikacyjne zostaną rozegrane w Krakowie (Krakowskie Slalomy, 14?15 kwietnia) i Liptowskim Mikulaszu na Słowacji (Liptowskie Slalomy, 21?22 kwietnia). Z czterech startów do klasyfikacji wliczane będą trzy najlepsze (najsłabszy odpada).
Za zdobycie poszczególnych miejsc ? tylko i wyłącznie w rywalizacji Polaków ? zostaną przyznane punkty według następującego klucza: pierwsze miejsce ? 9 pkt, drugie ? 7 pkt, trzecie ? 6 pkt, czwarte ? 5 pkt aż do ósmego ? 1 pkt. Warunkiem sklasyfikowania osady jest udział we wszystkich czterech startach. Odstępstwem od tej zasady może być niezdolność do startu spowodowana złym stanem zdrowia, stwierdzona przez lekarza kadry. O ostatecznej klasyfikacji i składzie reprezentacji zadecyduje liczba zdobytych punktów.
Awans do reprezentacji Polski to dla Kiljanka minimum. Celem numer jeden jest oczywiście wyjazd na Igrzyska. Najważniejsze regaty czterolecia odbędą się od 29 lipca do 2 sierpnia na torze w Broxbourne.
Nadal jednak nie wiemy, jak wyglądają szanse ?Małego? w rywalizacji z Grzegorzem Wójsem ze Startu Nowy Sącz, ponieważ brakuje oficjalnego regulaminu krajowej kwalifikacji olimpijskiej. Związek podał tylko, że wewnętrznymi eliminacjami do IO będą Krakowskie Slalomy, Liptowskie Slalomy oraz Mistrzostwa Europy w Augsburgu. Przy równej ilości punktów planowana jest dogrywka w Pau (15?16 czerwca). Zasad punktowania nie opublikowano.
Już po Londynie sztab szkoleniowy przeprowadzi weryfikację składu kadry na regaty Pucharu Świata w Pradze (24?26 sierpnia) i Bratysławie (31 sierpnia?2 września). Pewni startu będą olimpijczycy. Inni kadrowicze muszą zanotować dobre wyniki w pierwszej części sezonu. Jeśli nie wypełnią wymaganych założeń, grupa na Pragę i Bratysławę zostanie powołana na wniosek trenera kadry.
Dodajmy, że PZKaj przedstawił również zasady kwalifikacji do reprezentacji Polski juniorów. W tej kategorii wiekowej LKK Drzewica powinien uzyskać więcej miejsc w kadrze. Dla młodzieży głównymi imprezami sezonu będą Mistrzostwa Świata Juniorów w amerykańskim Wausau (11?15 lipca) oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w Solkan w Słowenii (6?9 września). Powołania mogą otrzymać maksymalnie po trzy osady w każdej konkurencji.
O kwalifikacje na MŚJ górale powalczą podczas Tatrzańskich Slalomów w Liptowskim Mikulaszu (19?20 maja) i Pucharu Prezydenta Krakowa (26?27 maja). Będą obowiązywać podobne zasady, jak u seniorów.
Do MEJ w Solkan awansują osady, które w Stanach Zjednoczonych wejdą do finałowej dziesiątki. Jeśli taka sytuacja nie będzie miała miejsca, nastąpi weryfikacja składu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Nowym Sączu (11?12 sierpnia).
Ponadto ilość juniorskich osad powołanych na najważniejsze zawody będzie zależała od poziomu sportowego w danej konkurencji, postawy na trudnym torze w Liptowskim Mikulaszu, opanowania przewrotu eskimoski w każdych warunkach oraz realizacji założeń treningowych w okresach pomiędzy akcjami centralnymi.
Miejmy nadzieję, że górale z Drzewicy ? również dzięki zgrupowaniu we Francji ? podczas kwalifikacji będą w wysokiej formie, co przełoży się na kilka miejsc w reprezentacji kraju.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (762) z dnia 17 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »