tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Liczą na turystów

 
Sezon turystyczny za pasem, dlatego Ludowy Klub Kajakowy Drzewica przygotowuje się do przyjmowania gości. Pierwsi chętni już sąZ zewnątrz domki prezentują się efektownie


W ubiegłym miesiącu gmina przekazała klubowi w użyczenie budynek przy torze kajakowym oraz domki letniskowe położone przy ulicy Sosnowej. Dzięki temu LKK może rozszerzyć zakres swojej działalności i odpłatnie wynajmować obiekty.
Na turystów czekają dwa pawilony noclegowe o powierzchni użytkowej 91,6 m2 każdy. Parterowe budynki oferują łącznie 28 miejsc w 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami i aneksami kuchennymi. W łazienkach są natryski, z kolei na wyposażeniu aneksów znajdują się m.in. kuchenki elektryczne. Ciepło zapewniają panele grzewcze. Dodajmy, że cały obiekt jest ogrodzony, oświetlony i posiada parking.
Mimo że LKK dopiero rozpoczyna działalność turystyczną, chętnych do korzystania z jego oferty nie brakuje. O domki i tor pyta coraz więcej osób, pierwsze rezerwacje na tegoroczny sezon już zostały dokonane. Z myślą o turystach klub chce jeszcze zagospodarować teren wokół domków. W planach jest m.in. budowa zadaszonego grilla.
Dużo dzieje się także na torze kajakarstwa górskiego. W lany poniedziałek pływali na nim członkowie Warszawskiego Akademickiego Klubu Kajakowego „Habazie”. Trzydziestoosobowa grupa kajakarzy amatorów otwierała sezon 2010.
Kilka dni wcześniej jedyny tego typu obiekt w nizinnej Polsce testowali poznaniacy lubujący się w hydrospeedzie. Jest to rodzaj sportu ekstremalnego polegający na spływie górską rzeką na plastikowej desce.
Wszystko wskazuje na to, że hydrospeedowcy będą częstymi gośćmi w Drzewicy. Mają tu przyjeżdżać w ramach imprez integracyjnych organizowanych przez jedną z poznańskich firm. Pierwszy duży zjazd być może już maju.
Szczegółowe informacje dotyczące turystycznej oferty LKK znajdują się na stronie internetowej:
www.domki.lkkdrzewica.pl


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (665) z dnia 9 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »