Leśnik pokazał klasę

Klasa A

W pojedynku na szczycie lider Gerlach Drzewica przegrał w Sitowej z Leśnikiem, który po tym zwycięstwie powrócił na pierwsze miejsce. Piłkarze Leśnika udowodnili, że na własnym boisku są nie do pokonania. Gerlach, bez Damiana Nowickiego w składzie, rozegrał dość słaby mecz. Gdyby gospodarze wykorzystali wszystkie okazje bramkowe, mogliby wygrać jeszcze wyżej.
Kłopoty Sparty Ostrów wyraźnie się nasiliły. Drużyna jest w rozsypce. Na mecz derbowy z Atomem Januszewice, rozgrywany na własnym boisku, trener nie zdołał zebrać jedenastu zawodników. Sparta rozpoczęła spotkanie w dziesięciu, a po kontuzji trzech piłkarzy nie wyszła na drugą cześć spotkania.
Pewne zwyciestwo z Czerniewicami odnieśli młodzi piłkarze Ceramiki. Przegrały ekipy Radzic i Białaczowa. Mniszków zremisował u siebie z Rokicinami.

Wyniki 19. kolejki

Ceramika II Opoczno ? Relax Czerniewice 3:1 (0:0)
Bramki zdobyli: Albert Kalinowski, Michał Kłosek, Artur Grzywacz.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski, Michał Kłosek, Krzysztof Łukasik, Daniel Rogulski, Piotr Markowicz, Tomasz Kryński, Radosław Wilk, Albert Kalinowski, Bartłomiej Gambka, Paweł Markowicz, Piotr Młynarczyk. Na zmiany wchodzili: Artur Grzywacz, Michał Wiatr, Marcin Mastalerz, Jacek Łabendowicz. Trener Jarosław Krzysztofik.
Po serii dwóch porażek z rzędu Ceramika pokonała na własnym stadionie solidny zespół Relaksu Czerniewice. Podopieczni trenera Jarosława Krzysztofika już od początku spotkania narzucili swój styl gry. Utrzymywali się przy piłce i starali zagrozić bramce gości, jednak pierwsza część spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. W 32 minucie w polu karnym faulowany był Piotr Młynarczyk, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia i nakazał grać dalej. Goście wyprowadzali groźne kontry, ale żadna z nich nie przyniosła rezultatu bramkowego.
Po zmianie stron zawodnicy ?Cery? podkręcili tempo gry. W 50 minucie po raz kolejny w polu karnym faulowany był Piotr Młynarczyk. Tym razem sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Albert Kalinowski. Uderzenie pomocnika Ceramiki znalazło się w siatce i dało gosparzom zasłużone prowadzenie. 5 minut później było już 2:0. Tomasz Kryński zagrał do Michała Kłoska, a ten strzałem z 28 metrów pokonał bramkarza Czerniewic. Od początku drugiej połowy trwało oblężenie bramki gości, którzy nie mogli zbudować składnej akcji. W 66 minucie trzecią bramkę dla Ceramiki zdobył Artur Grzywacz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zbili obrońcy Czerniewic, dopadł do niej Artur Grzywacz i wykończył akcję ładnym strzałem w dalszy róg bramki.
Kolejne minuty przyniosły zmianę sytuacji na boisku. Goście coraz śmielej atakowali bramkę ?Cery?. Zaczęli utrzymywać się przy piłce, a gospodarze zaczęli grać z kontry. W 72 minucie Piotr Markowicz sfaulował napastnika Czerniwic we własnym polu karnym. Zawodnik gości strzałem w środek bramki pokonał Łukasza Gadomskiego. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka meczu.
Niestety, w tym spotkaniu żółte kartki zobaczyli Piotr Markowicz i Tomasz Kryński. Jako że są to ich czwarte kartki w sezonie, trener Jarosław Krzysztofik nie będzie mógł skorzystać z usług tych zawodników w nadchodzącym meczu. Rywalem Ceramiki będzie zespół Rokicin.

Leśnik Sitowa ? Gerlach Drzewica 3:0 (1:0)
Bramki zdobyli: Grzegorz Kupis, Marcin Malinowski, Łukasz Pecyna.
Leśnik wystąpił w składzie: Mateusz Goska, Tomasz Rek, Stępień, Przemysław Stępień, Zbigniew Terczak, Dariusz Berc, Grzegorz Kupis, Mirosław Gwiazda, Arkadiusz Lenart, Łukasz Pecyna, Kamil Skatulski, Marcin Malinowski. Na zmiany wchodzili: Łukasz Wijata, Michał Rek, Maciej Łopata.
Gerlach zagrał w składzie: Łukasz Tąder, Krzysztof Nowak, Norbert Szczepanik, Mateusz Nowak, Tomasz Wiktorowicz, Mariusz Wrzosek, Arkadiusz Bogucki, Paweł Wrzosek, Daniel Grzybowski, Jarosław Tąder, Łukasz Oracz. Na zmiany wchodzili: Jakub Gulej, Michał Gapys, Dariusz Białek oraz Rafał Witkowski. Trener Tomasz Wiktorowicz.

LKS Mniszków ? Polonia Rokiciny 2:2 (2:1)
Bramki dla Mniszkowa zdobyli Maciej Gwarda i Bartek Rek.
LKS Mniszków zagrał w składzie: Tomasz Głąbała, Marcin Grzywacz, Mariusz Wach, Michał Wach, Mateusz Kunka, Michał Strzelecki, Dawid Wojciechowski, Kamil Szkatulski, Maciej Gwarda, Bartek Rek, Damian Biskup. Na zmiany wchodzili: Artur Skoneczny, Bartek Skoneczny, Mateusz Pietrzyk, Michał Cieślikiewicz.

LKS Radzice ? Kawaleria Tomaszów 1:3 (0:3)
Bramkę dla Radzic zdobył Rafał Trzaskowski.
LKS wystąpił w składzie: Albert Nowak, Rafał Klimek, Jacek Kostrzewa, Konrad Migowski, Arkadiusz Białas, Rafał Trzaskowski, Radosław Kaczmarek, Karol Wiktorowicz, Marcin Bubiak, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli: Przemysław Pajchert, Tomasz Wrzosek, Michał Więckowski, Dawid Barul. Trener Marek Lach.

Sparta Ostrów ? Atom Januszewice 0:4
Gospodarze nie wyszli na drugą połowę.
Bramki zdobyli: Przemysław Berc, Daniel Kotlin, Paweł Grzybek, Sylwester Rutowicz.
Atom wystąpił w składzie: Grzegorz Baran, Bartek Wojewódzki, Dominik Jakubczyk, Marcin Jurek, Tomasz Cieśla, Sylwester Rutowicz, Dominik Małocha, Rafał Cieślik, Piotr Kołodziejczyk, Daniel Kotfin, Łukasz Nowak. Na zmiany wchodzili: Damian Pęczek, Mateusz Gwarda, Maciej Sulgostowski, Mateusz Cieślak.
LKS Białaczów ? Tęcza Janków 1:2 (1:1)

1. Leśnik Sitowa 19 42 41:26
2. Gerlach Drzewica 19 41 52:20
3. Ceramika II 19 35 45:22
4. Relax Czerniewice 19 32 42:29
5. Kawaleria Tomaszów 19 30 43:30
6. LKS Radzice 19 28 30:34