tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Leśna przygoda z "dwójką"

 
W piątek, wychowawcy z Przedszkola nr 2 zorganizowali swoim małym wychowankom i ich rodzicom spotkanie integracyjne

Zostało ono połączone z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Wychowania Przedszkolnego, który Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP ustanowił na 29 września.
W tym dniu placówka, aby ten dzień był wyjątkowy, pełen entuzjazmu dla idei nowoczesnego wychowania przedszkolnego, przyłączyła się do obchodów poprzez udział dzieci w konkursach i zabawach, O dobrą zabawę dzieciaków zadbały Ewa Zawada, Iwona Piotrowska i Ewa Sałaj. Nauczycielki wymyśliły sadzenie i zbieranie ziemniaków, bieg z taczkami, skrobanie ziemniaków. Z myślą o rodzicach przygotowano bieg w workach. Po wspólnych szaleństwach wszyscy zasiedli do stołu, by posilić się przed następnymi konkurencjami. Specjalnie dla dzieci z przedszkola przywieziono ciepłą zupę, by ich posiłek był pełnowartościowy. Po obiedzie przedszkolaki z materiałów znalezionych w lesie, ozdabiały suknie Pani Jesieni. Na zakończenie, dzieci bawiły się w minipodchody, podczas których za wyznaczonymi ścieżkami odnalazły torbę pysznych cukierków. Zabawa była udana, tym bardziej, że pogoda też dopisała.
Propagowanie Dnia Wychowania Przedszkolnego to inicjatywa warta pielęgnowania. W Przedszkolu nr 2 obchody uczczono poprzez organizację pikniku. Jak nam powiedziała dyrektorka placówki, Alicja Jurek ? Wspólne zabawy dzieci z rodzicami oraz nauczycielkami integrują całą społeczność przedszkolną. Dzieci czują się pewniej. Takie obchody z pewnością w następnych latach będą kontynuowane w naszym przedszkolu. Poznanie środowiska leśnego, otaczającej przyrody, a także wspólne zabawy uatrakcyjniają pobyt dzieci w przedszkolu, a przecież o to chodzi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »