Drzewica

Lekkoatletyczne medale

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Drzewicy w lekkoatletycznych zawodach LZS

Medalowa drużyna z Drzewicy

We wtorek, 23 marca w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale odbyły się indywidualne mistrzostwa LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce szkół podstawowych. Imprezę zorganizowało Wojewódzkie Zrzeszenie LZS wspólnie z Urzędem Marszałkowskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.
W gronie ponad dwudziestu szkół, które wzięły udział zawodach, była Szkoła Podstawowa w Drzewicy. Placówka wystawiła czternastu lekkoatletów: Martynę Pancer, Anię Karbownik, Karolinę Łęgosz, Weronikę Bednarczyk, Elizę Nogę, Dominikę Gąsieniec, Patrycję Krzyżanowską, Bartosza Orłowskiego, Artura Białka, Kacpra Panka, Karola Balasińskiego, Jacka Wojtarka, Adama Gąsiorowskiego i Dominika Jedynaka.
Podopieczni Marii Smolarskiej spisali się bardzo dobrze zdobywając pięć medali. - W porównaniu z zawodami grudniowymi nasi uczniowie poprawili swoje wyniki i ustanowili rekordy życiowe - mówi z zadowoleniem nauczycielka wychowania fizycznego.
W kategorii dziewcząt największy sukces osiągnęła Karolina Łęgosz, która w skoku w dal wynikiem 4,03 m wywalczyła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. W biegu na 60 m była siódma z czasem 9,70 s. Na tym samym dystansie Martyna Pancer uzyskała równe 10 s, co dało jej dwunastą pozycję. Patrycja Krzyżanowska z czasem 10,05 s została sklasyfikowana ma trzynastym miejscu.
W biegu na 600 m wystartowała czwartoklasistka Dominika Gąsieniec, która rywalizowała z biegaczkami starszymi o dwa lata. Jej rezultat - 2.07,67 - i ósmą pozycję należy ocenić wysoko. Dziewczęca sztafeta 4x200 m w składzie: Weronika Bednarczyk, Eliza Noga, Patrycja Krzyżanowska i Karolina Łęgosz uzyskała piąty czas na piętnaście drużyn.
Wśród chłopców medali było więcej. W konkurencjach indywidualnych dwa zdobył Bartosz Orłowski. W biegu na 200 m wywalczył srebro uzyskując czas 27,85 s, a w skoku w dal brąz (wynik 4,72 m).
Brązowy medal zdobył także Karol Balasiński. Z czasem 8,81 s był trzeci w biegu na 60 m. Na 200 m osiągnął rezultat 29,23 s, co dało mu siódmą pozycję.
Świetnie pobiegła też sztafeta 4x200 m w składzie: Bartosz Orłowski, Kacper Panek, Artur Białek i Karol Balasiński. W silnej stawce chłopcy uplasowali się na miejscu medalowym i zdobyli brąz.
Inni zawodnicy z Drzewicy w każdej konkurencji zajmowali miejsca w czołowej trzydziestce, przy czym obsada była bardzo liczna, np. w sprincie na 60 m rywalizowało prawie siedemdziesięciu chłopców. Dodajmy, że w Spale startował również Wojciech Ruta - uczeń SP w Domasznie. W biegu na 60 m Wojtek miał czas 9,29 s i zajął dwunaste miejsce. W skoku w dal był siódmy z wynikiem 4,15 m.
Lekkoatleci, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.