tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Lekkoatleci potwierdzili klasę

 
Sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy błyszczeli podczas lekkoatletycznych mistrzostw powiatu w Spale, a tydzień później zanotowali kolejny bardzo dobry występ, tym razem w wojewódzkich zawodach LZSChłopcy zdobyli pięć medali


W czwartek, 10 marca w hali Centralnego Ośrodka Sportu w rozegrano indywidualne halowe mistrzostwa LZS województwa łódzkiego w lekkoatletyce dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorami były Wojewódzkie Zrzeszenie LZS, Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W kategorii szkół podstawowych rywalizowało ponad dwustu lekkoatletów z czternastu placówek. Grupa ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy liczyła dwudziestu jeden zawodników. Część z nich, szczególnie z klas czwartych i piątych, debiutowała w tak ważnych zawodach. Młodzieżą opiekowała się nauczycielka wf. Maria Smolarska. Jak mówi, poziom sportowy mistrzostw był bardzo wysoki, konkurencja silna, co w efekcie przełożyło się na znakomite rezultaty.
Drzewiczanie potwierdzili swoją klasę. Zdobyli sześć medali, a wielu zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Indywidualnie najlepszym dorobkiem może się pochwalić Karol Balasiński, który wywalczył dwa złote medale w sprintach. W biegu na 60 m uzyskał 8,31 s, natomiast 200 m przebiegł w czasie 27,46 s. Również dwa miejsca na podium zajął Mateusz Kucharczyk. Wynikiem 4,76 m wygrał skok w dal, a w biegu na 60 m był drugi z czasem 8,44 s. Srebrny medal wywalczyła sztafeta chłopców 4x200 m biegnąca w składzie: Karol Balasiński, Mateusz Kucharczyk, Dominik Jedynak i Krzysztof Zych. Uzyskała wynik 1,58,78.
Jedyny medal w gronie dziewcząt wywalczyła Dominika Gąsieniec, która w biegu na 600 m była druga z czasem 2,00,93. Sztafeta dziewcząt 4x200 m uplasowała się tuż za podium. Również na miejscu czwartym bieg na 200 m ukończyła Emilia Pomykała (31,77 s).
Z postawy swoich podopiecznych radości nie kryje Maria Smolarska. Podkreśla, że z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodsi uczestnicy mistrzostw – uczniowie klas czwartych. Na wyróżnienie zasługuje m.in. Nikola Piekarska, która w biegu na 60 m uzyskała 9,98 s. – Zapowiadają się kolejne talenty sportowe. Myślę, że za dwa lata będzie z nich pociecha – mówi.
Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Patrycja Krzyżanowska, Weronika Stobieniecka, Emilia Pomykała, Patrycja Wiśniewska, Dominika Gąsieniec, Małgosia Bohdziewicz, Nikola Piekarska, Paulina Gwóźdź, Karol Balasiński, Mateusz Kucharczyk, Dominik Jedynak, Krzysztof Zych, Patryk Woźniak, Borys Gąsiorowski, Adam Kopczyński, Adam Gąsiorowski, Marcin Worach, Patryk Koc, Mateusz Popis, Szymon Zawadzki, Arkadiusz Dziurzyński.
Dodajmy, że oprócz sukcesów młodzieży Maria Smolarska ma jeszcze jeden powód do satysfakcji. Nie tak dawno wzięła udział w XX Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkoatletyce, które zostały rozegrane w Spale, i podobnie jak przed rokiem wywalczyła medal w pchnięciu kulą. Rezultatem 9,05 m (przy wyniku seniorskim 9,67 m) zdobyła 520 pkt i tym samym srebrny medal.
– Mistrzostwa dają okazję rywalizacji z zawodnikami startującymi przed laty w mistrzostwach świata czy Europy. Świetna atmosfera, hymn Polski i medal, pod którym aż ugina się szyja, to fantastyczne przeżycia. Dzięki nim mogę lepiej zrozumieć uczniów, którzy startują w zawodach – przyznaje nauczycielka.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »