tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Lekcja z technikiem kryminalistyki

 Zajęcia były bardzo interesujące


W środę, 6 kwietnia uczniowie klas I i II „policyjnej” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mieli możliwość zapoznania się z arkanami pracy technika kryminalistyki. Zajęcia poglądowe poprowadził asp. szt. Adam Zawada przy współudziale komendanta Komisariatu Policji w Drzewicy, nadkom. Wojciecha Dworaka

Na początku licealiści zapoznali się z podstawowymi założeniami teoretycznymi daktyloskopii. Następnie zademonstrowano im sposoby zabezpieczania oraz zdejmowania odcisków palców z narzędzi przestępstw. Uczestnicy zajęć mieli możliwość daktyloskopowania siebie nawzajem, do czego chętnie przystąpiła również dyrektorka szkoły Monika Machula.
Ogromne zainteresowanie wzbudziło wyposażenie walizki kryminalistycznej służącej do zabezpieczania śladów w terenie – pędzelki, lupy, folie daktyloskopijne, miary poglądowe czy proszki do zdejmowania odcisków. Młodzież zobaczyła jak zabezpiecza się ślady włamania. Wykorzystano przy tym podręcznikowe już przykłady, tj. zdejmowanie gipsowego odlewu odcisku buta czy pobieranie odcisków narzędzi służących do dokonywania przestępstw za pomocą plasteliny.
Po zakończeniu trzygodzinnych zajęć uczniowie zgodnie orzekli, że trwały one zbyt krótko. Podziękowali prelegentom i wyrazili nadzieję na podobne lekcje w przyszłości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »