tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Laureaci wystąpią w Radomiu

 
Regionalny etap konkursu „Kocham moją ojczyznę”Przedszkolaki znowu wystąpią w Radomiu


W środę, 6 kwietnia w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta odbyły się regionalne eliminacje VIII diecezjalnego konkursu pieśni i poezji patriotycznej pod hasłem „Kocham moją ojczyznę”, którego głównym organizatorem jest Akcja Katolicka diecezji radomskiej. Odpowiedzialnym za przygotowanie tego etapu konkursu był dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski.
Do eliminacji przystąpiło stu dwudziestu uczestników konkursu w kategoriach solistów i zespołów. Prezentacje oceniało jury w składzie: Wojciech Turek, Maria Kaźmierczak, Alina Szymańska, Marcin Tkaczyk, Sylwester Chałubiński i Radosław Smolarek.
W kategorii pieśni patriotycznej w poszczególnych grupach wiekowych pierwsze miejsca zajęli: zespół „Pszczółki” i Bartek Reguła z Przedszkola Samorządowego, grupa „Nowinki” z OKGiM, Celina Babis ze Szkoły Podstawowej w Domasznie, zespół wokalny z tej szkoły, chór szkolny Gimnazjum im. Jana Pawła II, Sylwia Jędrasik, Gabriela Mastalerek i Martyna Myślińska z Gimnazjum w Gielniowie oraz Maksymilian Rychta reprezentujący OKGiM.
W kategorii poezji patriotycznej najwyżej oceniono i pierwsze nagrody przyznano Aleksandrze Tomczyk ze Szkoły Podstawowej w Radzicach, Marii Pałgan (OKGiM) oraz Aleksandrze Woźniak ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy.
Laureaci pierwszych miejsc awansowali do diecezjalnego finału konkursu, który odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »