tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Las całkiem blisko nas

 
Każdego roku wiosną w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbywają się cykliczne spotkania o tematyce ekologicznejGimnazjaliści w scence pt. „Jan Śmieciarski”


Kilka dni temu, 6 kwietnia uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielami instytucji stojących na straży ładu i porządku na terenie gminy i w okolicznych lasach – prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bożeną Pilipczuk oraz leśniczym Nadleśnictwa Przysucha Jerzym Pankiem. Spotkanie zorganizowała nauczycielka geografii Jolanta Gapys we współpracy z Justyną Bombą i Bożeną Ramus.
– Naszym celem było zapoznanie młodzieży z tematyką gospodarki odpadami w gminie, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz przedstawienie tematu dotyczącego zróżnicowania i ochrony lasów przed negatywnymi wpływami środowiska i działalności człowieka – informuje nauczycielka.
Uczniowie klasy Ib pod kierunkiem swojej wychowawczyni, którą jest właśnie Jolanta Gapys, zaprezentowali scenkę pt. „Jaś Śmiecialski”. Jej tematyka była zbieżna z hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi „Las całkiem blisko nas”. Po występie ciekawe prelekcje wygłosili zaproszeni goście, którzy odpowiedzieli również na liczne pytania uczniów.
Przebiegające w sympatycznej atmosferze spotkanie zakończyło się wręczeniem prezes PGKiM i leśniczemu dyplomów z podziękowaniami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »