tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 LUKS Sławno na podium

 
Grand Prix Łodzi w kolarstwie torowym

W niedzielę, 10 października na torze kolarskim Łódzkiego Klubu Sportowego Społem rozegrano zawody kolarskie Grand Prix Łodzi w dwóch kategoriach: wyścigu punktowego i skreczu. W imprezie wystartowała dziewięcioosobowa reprezentacja Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno. Kolarze ze Sławna spisali się bardzo dobrze i wywalczyli kilka miejsc na podium.
Nasze kolarki wiodły prym zarówno w wyścigu punktowym jak i skreczu. Obie konkurencje wygrała Marta Turoboś przed Marią Ziółkowską. W wyścigu punktowym w rywalizacji juniorów Szymon Białas wywalczył drugie miejsce, Maksymilian Jędrzejczyk był piąty a Mateusz Laszczyk dwunasty.
Nieco dalsze miejsca kolarze LUKS–u zajmowali w skreczu. Jako siódmy linię mety przekroczył Szymon Białas, dziewiąty był Maksymilian Jędrzejczyk a trzynasty Mateusz Laszczyk.
Dobrze w obu konkurencjach radzili sobie młodzicy ze Sławna. W wyścigu punktowym Marceli Bogusławski wywalczył trzecie miejsce, Kamil Wróbel był szósty, Szymon Wiktorowicz ósmy a Piotr Stępień jedenasty. W skreczu Marceli Bogusławski zajął czwarte miejsce, Szymon Wiktorowicz był szósty, Kamil Wróbel ósmy a Piotr Stępień jedenasty.
Był to ostatni start kolarzy w tym sezonie. Zawodnicy już rozpoczęli miesięczną przerwę w startach. Będą jednak intensywnie trenować na hali i biegać w terenie, by przygotować się do startów w najważniejszych imprezach kolarstwa przełajowego.
Kolarzy zobaczymy podczas wyścigów w Sławnie w ostatni weekend listopada podczas II Otwartych Mistrzostw Gminy Sławno w kolarstwie przełajowym. Patronat honorowy nad imprezą objął przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »