tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Kupa wstydu

 

Sprawa zakazywania rzekomego zakazywania dzieciom robienia kupy w przedszkolu nr 8 ma swój ciąg dalszy. Jak nas poinformował Adam Kozłowski, naczelnik wydziału oświaty i funduszy unijnych UM, w poniedziałek do dyrekcji przedszkola zgłosiła się jedna z matek, która, jak powiedziała, po rozmowie z synem uczęszczającym do tej placówki uznała, że trzeba potwierdzić fakt karania dzieci za robienie kupy w przedszkolu. Dyrektorka przedszkola, za jej zgodą zobowiązała psychologa przedszkolnego do rozmowy z dzieckiem i oceny na ile twierdzenia dziecka są prawdziwe. Chłopiec wskazał nauczycielkę, która miała stosować takie kary. Notatkę sporządzoną z tej rozmowy przekazano prokuraturze. Nie wiadomo, czy była to ta sama osoba, która wcześniej sprawę nagłośniła w mediach.
W poniedziałek, 25 lutego wśród rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki ponownie pracownicy UM przeprowadzili anonimową ankietę. Tym razem ankiety wręczono 119 rodzicom i jej wyniki raczej są jednoznaczne. Pierwszą ankietą przeprowadzono 19 lutego, wówczas wzięło w niej udział 54 rodziców. W obu były w nich cztery pytania:
1) Czy Twoje dziecko czuje się w przedszkolu komfortowo i bezpiecznie ? tak, bardzo odpowiedziało 90 osób (42 w pierwszej ankiecie), raczej tak 28 ankietowanych (12), raczej nie ?1 (0) i nie ? 0 (0).
2) Czy podczas pobytu w przedszkolu ktoś utrudniał lub uniemożliwiał załatwianie potrzeb fizjologicznych Twojemu dziecku ? tak często odpowiedziała jedna osoba (0), był taki przypadek odpowiedziały dwie osoby (0), nie, nigdy 116 osób (54).
3) Czy słyszałeś, aby innym dzieciom nauczyciel uniemożliwiał załatwianie potrzeb fizjologicznych ? tak często odpowiedziała jedna osoba (0), tak, kiedyś słyszałam ? 3 osoby (1), czasami słyszę ? 2 (0), nie, nigdy ? 113 (53.
4) Czy w przedszkolu jest inny problem, związany z niewłaściwym traktowaniem dzieci w Przedszkolu przez nauczyciela nie odpowiedziało 105 osób (51), tak, ale drobne ? 14 (3).
Wyniki tej ankiety też będą przekazane do organów ścigania.
Nadal trwa wewnętrzne postępowanie. O jego wynikach będziemy pisać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »