tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Kunice mistrzem gminy Sławno po raz piąty z rzędu

 
W piątek, 13 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Celestynowie odbył się gminny ?Konkurs 5 Milionów"Sportowcy ze szkół podstawowych gminy Sławno


Na zawody przybyły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Sławno. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali wójt Tadeusz Wojciechowski i prezes MUKS Olimpijczyk Wioletta Kosylak.
Konkurs toczył się w trzech grupach wiekowych. Każda rywalizowała w czterech konkurencjach.
Zadaniami uczniów klas I?II były: przenoszenie ringo, biegi z piłką lekarską, zbieranie piłek tenisowych oraz ?sadzenie ziemniaków". Najlepiej radzili sobie sportowcy PSP w Celestynowie, zdobywając 23 pkt. Drugie miejsce zajęło Sławno (17 pkt), trzecie były Kunice (16 pkt), czwarte ex aequo Kozenin i Kamień (po 11 pkt), szósty Zachorzów (6 pkt).
W grupie klas III i IV rywalizowano w wyścigu na deskorolce, skokach na piłce z uszami, wyścigu z ułożeniem cyfr od 1 do 8 oraz biegu z przeskokiem zawrotnym przez ławeczkę. Z 17 punktami wygrała reprezentacja PSP w Zachorzowie, wyprzedzając Kunice (16 pkt), Sławno i Kamień (po 15 pkt), Kozenin (12 pkt) i Celestynów (9 pkt).
Najstarsza grupa uczniów klas V i VI rywalizowała w kozłowaniu piłki ręcznej i koszykowej slalomem, przekładaniu piłek z lewej strony na prawą, wyścigu z przyborami, układaniu hasła ?5 milionów" z przejściem pod płotkiem. Zwyciężyli uczniowie z Kozenina (21 pkt) przed Kunicami (20 pkt), Kamieniem i Sławnem (po 14 pkt), Zachorzowem (9 pkt) i Celestynowem (6 pkt).

W łącznej punktacji kolejność była następująca:
1. PSP w Kunicach ? 52 pkt
2. PSP w Sławnie ? 46 pkt
3. PSP w Kozeninie ? 44 pkt
4. PSP w Kamieniu ? 40 pkt
5. PSP w Celestynowie ? 38 pkt
6. PSP w Zachorzowie ? 32 pkt

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach piąty raz z rzędu zostali mistrzami gminy Sławno w ?Konkursie 5 milionów". Będą reprezentowali gminę w zawodach powiatowych, które zostaną rozegrane 27 lutego w Kunicach.
Skład zwycięskiej reprezentacji: Natalia Kwapisz, Zosia Marciszewska, Bartosz Sitnik, Wiktor Wędzikowski, Martyna Franas, Sara Jakubczyk, Mateusz Kietliński, Grzegorz Kowalski, Daria Krakowiak, Martyna Dusińska, Adam Poddębniak, Wiktor Kołodziejczyk, Ewa Składowska, Sylwia Frącz, Krzysztof Siwek, Filip Margas, Jakub Witoń, Kacper Franas, Wiktoria Małocha, Julia Kopacz, Dominika Wędzikowska, Mateusz Składowski, Patrycja Składowska i Filip Kobalczyk. Opiekun Remigiusz Łubowski.
Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk w ramach realizacji powierzonego przez gminę Sławno zadania publicznego pn. ?Młodzi sportowcy na start".


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »