tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Kulturalny żar tropików

 
W okresie ferii zimowych dzieci z terenu gminy i miasta Drzewica wprost przejęły we władanie siedzibę Ośrodka Kultury

Oprócz cyklicznych zajęć instruktorki Anna Woźniak, Alina Szymańska i Marta Szymańska przygotowały bogatą ofertę pn. ?Ferie na gorąco z OKGiM?. Od 11 do 23 lutego dzieciaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły poznać kulturę, tradycje, tańce oraz sztukę użytkową najcieplejszych zakątków świata.
Już pierwszego dnia ćwiczyły taniec brzucha i przygotowywały hawajskie stroje ? spódniczki hula?hula i kolorowe girlandy. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły egzotyczną krainę z kartonu i bibuły. We wtorek, 12 lutego wzięły udział w hawajskich ostatkach. Bal kończący karnawał był połączony z zabawami, konkursami i cytrusowym poczęstunkiem.
Kolejne dni to niesamowite spotkania z egzotyką Afryki. Dzieci wykonywały figurki zwierzaków z masy papierowej, biżuterię z modeliny, totemy z tektury, afrykańskie maski obrzędowe i wyroby gliniane. Z nieskrywaną radością malowały twarze. Później bawiły się przy afrykańskich rytmach, poznając zabawy afrykańskich dzieci, piosenki, tańce i baśnie z dalekich wysp. Ciekawym doświadczeniem było również odgadywanie zagadek w językach kimbundu, hausa, luo i massai.
Dodatkową atrakcję stanowiły dwa rodzinne wyjazdy do kina, na basen i kręgielnię. Z wycieczek do Radomia, współfinansowanych przez Urząd Gminy i Miasta, skorzystało ponad sto osób.
? Cieszymy się, że frekwencja dopisała i nasze propozycje na ferie przypadły do gustu dzieciom i młodzieży ? podsumował dyrektor Krzysztof Kowalski.
Hawajskie ostatki w Ośrodku KulturyZajecia plastyczne ? malowanie totemów


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »