tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Książki na TOP-ie - "Anna Karenina"

 
Właśnie wchodzi do kin najnowsza adaptacja "Anny Kareniny" Lwa Tołstoja. Zanim wybierzemy się na seans, zdecydowanie warto sięgnąć po książkę. Historia głównej bohaterki pochłania bez reszty...Plakat zwiastujący najnowszą adaptację "Anny Kareniny"


"Anna Karenina" to przede wszystkim psychologiczny portret rosyjskiego społeczeństwa lat 70. XIX wieku. W powieści krzyżują się losy trzech rodzin szlacheckich: księcia Obłońskiego i jego żony Dolly, Kitty (młodszej siostry Dolly) i zakochanego w niej Konstantego Lewina, a także Anny (siostry Obłońskiego) i Aleksieja Kareninów. I tak Lewin jest zakochany w Kitty, Kitty planuje swoją przyszłość z Wrońskim, Wroński zakochuje się w Annie, a Anna w nim, nie bacząc na fakt posiadania męża. Losy tej czwórki bohaterów stanowią główna oś powieści i przeplatają się wzajemnie.
Styl Tołstoja zachwyca, wartka narracja porywa, fabuła wciąga, a realistyczna kreacja postaci sprawia, że ich rozterki, uczucia i problemy są nam nadzwyczaj bliskie. W ?Annie Kareninie? mamy wszystko, co dobra lektura zawierać powinna: wciągającą fabułę, parę ciekawych wątków pobocznych, historie pięknej acz tragicznej miłości, bogato rozbudowane postacie, ich rozterki, problemy oraz dylematy przedstawione w bardzo ujmujący sposób. Książka wciąga już od pierwszych stron, nie sposób się przy niej nudzić. To piękna historia miłosna z morałem. To co najpiękniejsze w życiu, dla czego warto żyć, najczęściej mamy tuż obok...


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »